Netflix, iOS cihazlarda TikTok benzeri Fast Laughs özelliğini test ediyor

Netflix'in yeni video akış formatı Fast Laughs dizi, film, sitcom veya stand-up gibi Netflix yapımlarını, 15 ile 45 saniye arasında video kliplere dönüştürüyor.
Netflix, iOS cihazlarda TikTok benzeri Fast Laughs özelliğini test ediyor

Dijital yayın platformu Netflix, "Fast Laughs" isimli yeni bir özelliği test etmeye başladı. Mobil kullanıcıların Netflix yapımlarından kısa klipler izlemesini sağlayan Fast Laughs, şu an için yalnızca sınırlı sayıda kullanıcıya açıldı. Kullanıcılar, kısa klibini izlediği Netflix içeriğini izleme listesine ekleyebiliyor. 

Şu an için ABD ve Birleşik Krallık kullanıcılarına açık olan özellik, TikTok'u andıran bir akış ile karşımıza çıkıyor. Böylece dizi, film, sitcom veya stand-up gibi Netflix yapımları, 15 ile 45 saniye arasında video kliplere dönüştürülüyor. Fast Laughs'ın izleyicilerin yeni Netflix yapımlarıyla tanışması için ideal bir içerik formatı olduğunu söyleyebiliriz. 

Beta aşamasında olan özellik, sadece iOS cihazlar kullanan yetişkinlere açık. İlerleyen dönemde özellliğin tüm kullanıcılara açılıp açılmayacağı ise henüz bilinmiyor. 

Netflix konu ile ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: 

Her zaman Netflix deneyimini iyileştirmenin yeni yollarını arıyoruz. Birçok üyemiz komediyi seviyor, bu yüzden yeni şovları keşfetmelerine ve klasik sahnelerin keyfini çıkarmalarına yardımcı olacak heyecan verici yeni bir yol olacağını düşündük. Bu tür testleri farklı ülkelerde ve farklı süreler boyunca deniyoruz ve yalnızca insanlar bunları yararlı bulursa yaygın olarak kullanılabilir hale getiriyoruz.

TikTok'un sosyal ağ ekosisteminde başlattığı video akış trendi kendini diğer dijital platformlarda da göstermeye başladı. Instagram Reels'i ana sayfaya taşırken, Facebook ve Snapchat de video akış tredine kayıtsız kalmadı. Küresel olarak aylık 690 milyon kullanıcısı bulunan TikTok'un, kullanıcıların içerik tüketim alışkanlıklarını değiştirdiğini söylemek mümkün. Görünen o ki; Netflix de bu yeni özellik ile değişen içerik tüketimi alışkanlıklarına uyum sağlamaya kararlı.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.