WhatsApp'a kendini imha eden süreli mesajlar özelliği geliyor

Şu anda test aşamasında olan süreli mesajlar, Gönderildikten 7 gün sonra otomatik olarak kendini imha ediyor.
WhatsApp'a kendini imha eden süreli mesajlar özelliği geliyor

WhatsApp süreli mesajlar özelliğini test etmeye başladı. WhatsApp'ın yardım merkezinde yerini almasıyla dikkat çeken özellik, kullanıcıların gönderildikten 7 gün sonra otomatik olarak kendini imha eden mesajlar göndermesini sağlıyor. 

Özellik, bir açma kapama butonu ile kolayca aktive edilebiliyor. Süreli mesajlardan bireysel sohbetlerin yanı sıra grup sohbetlerinde de faydalanabiliyorsunuz. Ancak grup sohbetlerinde açma kapama butonunun yalnızca admin tarafından kullanılabildiğini de belirtmekte fayda var. 

WhatsApp sözcüsünün belirttiğine göre, özellik şu an için sınırlı sayıdı kullanıcı ile test ediliyor. Yakın zamanda ise tüm kullanıcılara açılması söz konusu. Daha önce Snapchat'te gördüğümüz kaybolan mesajlar özelliği, Telegram ve Signal gibi uygulamalarda da yaygın olarak kullanılıyor. 

Yakın zamanda Messenger ve Instagram DM’i birleştiren Facebook, kaybolan mesajlar  özelliği olan "Vanish mode"u her iki platfroma da ekledi. Vanish mode ile mesajların görüldükten sonra ya da siz sohbeti kapattıktan sonra ekrandan silinmesini de sağlayabiliyorsunuz.

Görünen o ki; WhatsApp, kaybolan mesajlar özelliğini uygulamaya ekleyerek, diğer mesajlaşma servisleriyle rekabetini güçlendirmeye kararlı. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.