E-ticaret alanında Google Desteği: Google Grow My Store

Google Dijital Türkiye platformunda yer alan Grow My Store ile E-ticaret siteniz hakkında detaylı analiz ve raporlara erişebiliyorsunuz.Google Türkiye ve Ideasoft ile bir iş birliği ile avantajlı fiyatlarla 24 saatte bir e-ticaret sitesine kavuşmanız mümkün.
E-ticaret alanında Google Desteği: Google Grow My Store

Google Dijital Türkiye platformunda yer alan online araçlardan biri olan Grow My Store, e-ticaret sitelerine özel detaylı ve ücretsiz analizler sunuyor. Grow My Store ile işletme sahipleri, e-ticaret sitelerini nasıl iyileştirebileceklerini, sektörel kıyaslamalar ile nasıl performans gösterdiklerini ve daha da önemlisi e-ticaret sitesinde ne gibi geliştirmeler yapabileceklerini kolayca gösteriyor.

Kullanımı tüm diğer Google araçları gibi sade ve basit olan Grow My Store'da, analizlere erişmek için web sitesinin URL'sini girmeniz yeterli oluyor. Hatta bu alanda web sitesi olmayan işletmelere, Google'ın Ideasoft iş birliğinde oluşturduğu özel e-ticaret paketleri öneriliyor. 

Eğer hali hazırda bir e-ticaret siteniz var ise, analize erişmeden önce birkaç küçük soruyu yanıtlamanız isteniyor. İşletmenizin fiziksel mağazası olup olmadığı ve hangi sektörde yer aldığı da bu sorular arasında yer alıyor. 

İşletmenizin sektörünü de seçtikten sonra raporun bir kısmına erişebiliyorsunuz. Örneğin, benim test etmek için kullandığım e-ticaret sitesinde iade politikası yer almıyordu. Önerilerinde iade politikasını eklemenin faydalı olabileceğini belirtti. Aynı şekilde siteye en az 2 sosyal medya hesabı ve puan yorum modülü eklenmesini tavsiye etti.

Eğer raporun tamamına erişmek istiyorsanız, ismini ve e-posta adresinizi bırakmanız yeterli. Böylece kapsamlı ve karşılaştırmalı bir sektörel değerlendirme raporuna ek olarak, size özel hazırlanan müşteri ve pazar analizlerine de ücretsiz sahip olabiliyorsunuz. 

Ideasoft iş birliği

Gelelim yazının başında da bahsettiğimiz gibi Google, Türkiye Google Dijital Türkiye platformu ile Türkiye'deki KOBİlere destek olmayı amaçlıyor. Bu kapsamda şirket, Dijital Atölye ve Grow My Business gibi eğitim ve analiz araçlarını hayata geçirmenin yanı sıra Ideasoft ile bir iş birliğine de imza attı

İşletmelerin ihtiyaç duydukları tüm özelliklere sahip anahtar teslim e-ticaret sitelerini 24 saat içinde oluşturmasına destek olan Google Türkiye, bunun için işletmelerin karşısına avantajlı bir paket ile çıkıyor. Sitede belirtilen rakamlara göre, KOBİler web sitelerine yılda 5600TL yerine 1950 TL'ye kavuşabiliyor. 

Buna ek olarak KOBİ’lere Türkiye’nin en büyük online pazaryerlerinde indirimli komisyon oranları ile yer alma imkanı da tanınmış oluyor. Ideasoft ile yapılan bu işbirliği sayesinde KOBİ'ler ayrıca, Google’ın sunduğu özel eğitimlerden ve Ideasoft VIP müşteri desteğinden de yararlanabiliyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.