Otomotiv sektöründe yer alan servis noktaları ve yedek parça markalarını dijitalleştiren girişim: Servislet

6 aylık pilot denemenin sonunda geçtiğimiz Temmuz ayında yayına alınan Servislet, otomotiv sektöründe, ürün ve bağlı hizmetlerin aynı platformda satışının yapılabilmesine olanak sağlaması ile rakiplerinin önüne geçmeyi hedefliyor.
Otomotiv sektöründe yer alan servis noktaları ve yedek parça markalarını dijitalleştiren girişim: Servislet

Otomotiv sektöründe yer alan servis noktaları ile yedek parça markalarının dijital dönüşümüne hizmet eden bir girişim olarak karşımıza çıkan Servislet, 2017 yılının sonunda Gökmen Bolayır, Deniz Özcan, Cevdet Ertürk ve Merthan Kuzeyli tarafından kuruldu.

1.5 yıllık geliştirme süreci ve 6 aylık pilot denemenin sonunda geçtiğimiz Temmuz ayında yayına alınan Servislet, otomotiv sektöründe, ürün ve bağlı hizmetlerin aynı platformda satışının yapılabilmesine olanak sağlaması ile rakiplerinin önüne geçmeyi hedefliyor.

Servis sağlayıcılar ve yedek parça markaları, Servislet platformu sayesinde tüm bayilerini “online” hizmet ve ürün satışına entegre ederek, bayilerinin performansını ve karlılıklarını artırabilir.

Markaları dijitale taşımasının yanı sıra, servislet.com özelinde inşa edilen pazar yeri aracılığıyla ürün ve hizmet satıcılarının online görünürlüğünü geniş kitlelere de yayan Servislet, araç sahiplerinin servislet.com aracılığıyla ve markaların kendi websiteleri üzerinden ürün ve hizmetlere rahatlıkla ulaşabilmelerine aracılık ediyor.

Servislet, 2019 yılında Michelin ve Euromaster markaları ile imzalamış olduğu sözleşmeler ile beraber Temmuz ayı itibariyle yayına alındı. Servislet, bu anlaşmalar kapsamında, Michelin ve Euromaster’ın bayileri ile online satışları koordine etmekte ve dikey entegrasyon altyapısını sağlamakta.

Tüm Türkiye genelinde 650 servis noktası ile çalışan girişim, yıl sonuna kadar servis noktası sayısını 1000’e çıkarmayı hedefliyor. Ek olarak Servislet'in farklı yedek parça markaları ile sözleşme süreçlerine devam ettiğini ve yakın zamanda, araç bakımı ve lastik dışında, farklı kategorilerde uluslararası markalarla iş birliklerini açıklamaya hazırlandığını da paylaşalım.

Ürünü ve ürüne bağlı hizmeti bir paket halinde sunarak, araç sahiplerine zaman ve emek tasarrufu sağlama hedefi ile yola çıkan Servislet, sunduğu randevu modülü sayesinde hem araç sahibine kolaylık sağlıyor hem de servis noktalarının randevu ve satış süreçlerini kolaylaştırıyor.

Markaların online satışlarının tamamı üzerinden komisyon alan girişim, satış sonrası hizmetlere dair geliştirdiği modülleri aylık abonelikler karşılığında markalara da sunuyor. Servislet, öncelikle Türkiye'de ve sonrasında ise yurt dışında otomotiv sektörüne yönelik dijitalleşmenin öncüsü olmayı hedefliyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.