Airtable kurucu ortağı ve CEO'su Howie Liu: "Unicorn olmak müşterilerin gözünde önemli bir kredi yaratıyor."

TechCrunch Disrupt 2020'nin ilk gününün önemli konuşmacılarından olan Airtable kurucu ortağı ve CEO'su Howie Liu, "Building a Low-Code Unicorn" isimli sunumu ile Airtable'ın unicorn olma serüveni ile ilgili önemli bilgiler paylaştı.
Airtable kurucu ortağı ve CEO'su Howie Liu:

Bu yıl ilk kez online olarak düzenlenen TechCrunch Disrupt 2020 konferansının bugün başlayacağını sizlere daha önce aktarmıştık. Türkiye İş Bankası'nın katkılarıyla takip ettiğimiz TechCrunch Disrupt 2020 konferansı tüm hızıyla devam ediyor. 

TechCrunch Disrupt 2020'nin ilk gününün önemli konuşmacılarından olan Airtable kurucu ortağı ve CEO'su Howie Liu, "Building a Low-Code Unicorn" isimli sunumu ile Airtable'ın unicorn olma serüveni ile ilgili önemli bilgiler paylaştı. hatırlatmak gerekirse 2018 yılının Kasım ayında veri yönetimi sağlayan Airtable'ın 100 milyon dolar yatırım alarak unicorn olduğunu sizlere aktarmıştık.

Airtable'ın aldığı yeni yatırım ve yapacakları değişikliklerden bahseden Liu, geçtiğimiz 7 yıl içinde önemli bir deneyim kazandıklarını da dile getirdi. Organik bir şekilde büyüdüklerini ve bu konuda çok şanslı olduklarını da paylaşan Liu, No-code olarak başladıkları yola low-code bir platform ve pazar yeri olarak devam edeceklerini de belirtti.

Airtable'ın ilk etapta sadece girişimler tarafından kullanılacağını düşündüklerini fakat sonrasında her kesimden kullanıcılara sahip olduklarını paylaşan Airtable kurucu ortağı ve CEO'su Howie Liu, şu an 200 bini aşkın şirket tarafından kullanıldıklarını da paylaştı.

Corona virüs salgını nedeniyle oldukça ilginç bir yıl olduğunu dile getiren Liu, kurumsal müşterilerinin 5 kat arttığını ve binlerce yeni müşteri kazandıklarını da sözlerine ekledi. Corona virüs salgını döneminde 185 milyon dolarlık yeni bir yatırım aldıklarını da sözlerine ekleyen Liu, Airtable'un şirket değerlemesinin ise alınan yatırımın ardından 2,58 milyar dolara ulaştığını da paylaştı.

Yeni yatırımı büyük oranda şirketin eski yatırımcılarından aldıklarını dile getiren Liu, sadece bir yeni yatırımcının 185 milyon dolarlık yatırım turuna dahil olduğunu da sözlerine ekledi.

1 milyar dolar değerleme barajını aşmanın kişisel ego ile bir ilgisi olmadığını da paylaşan Liu, unicorn olmanın müşterilerin gözünde önemli bir kredi yarattığını bu nedenle önemli olduğunu da paylaştı. Son olarak Howie Liu'nin halka arz konusunda herhangi bir çalışmaları olmadığını belirttiğini de ekleyelim.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.