Yaz şarkılarına odaklanan retro tasarımlı internet radyosu Poolside FM, iOS uygulamasını yayına aldı

Devir mobil devri; durum böyle olunca da günümüzde sadece masaüstünde işler yapan uygulamalar çok kalıcı olamıyor. Poolside FM de bu eksikliği görmüş olacak ki iOS uygulamasını yayına almaya karar vermiş.
Yaz şarkılarına odaklanan retro tasarımlı internet radyosu Poolside FM, iOS uygulamasını yayına aldı

Poolside FM’i 1 sene önce haberleştirirken epey eğlendiğimi hatırlıyorum. Benim gibi 80’leri, 90’ları hem tasarım hem de müzik açısından seviyorsanız, Poolside FM hiç şüphesiz sizin için de keyif veren bir platform olacaktır. Ancak devir mobil devri; durum böyle olunca da günümüzde sadece masaüstünde işler yapan uygulamalar çok kalıcı olamıyor. Poolside FM de bu eksikliği görmüş olacak ki iOS uygulamasını yayına almaya karar vermiş.

Kısaca Poolside FM’i sizlere hatırlatayım. Marty Bell, Niek Dekker, Aziz Fırat ve Lewis King tarafından hayata geçirilen internet radyosu Poolside FM'in tasarımında, 90'lı yılların Mac tasarımından esinlenilmiş. Poolside FM'in web sitesine giriş yaptığınızda karşınıza sanki geçmiş dönemde bilgisayarınızın karşısındaymışsınız gibi bir ekran çıkıyor. Bu ekranda hem radyo pop up'ı hem de minik bir TV ekranı bulunuyor. Şarkılar sol tarafta seri bir şekilde çalarken, ekranda ise 80'li ve 90'lı yılların reklamları, videoları oynuyor. Dilerseniz videoları pop up'ın sağ üst köşesinde bulunan butondan değiştirebiliyorsunuz.

Tamamen müziğe odaklanan bir uygulama

Platformun iOS uygulamasını da indirip denedim. Gerçekten tertemiz, sadece müziğe odaklanan bir uygulama ortaya çıkmış. Pembe ve mor renklerin kullanıldığı retro tasarım uygulamada da karşımıza çıkıyor. Uygulamayı kullanmak için hiçbir üyelik oluşturmanız gerekmiyor; direkt olarak çalma listelerini dinlemeye başlayabiliyorsunuz. Fakat üye olup o şekilde giriş yaparsanız Poolside FM’in size sunduğu ekstra özellikler de oluyor.

Her çalma listesi üyelik oluşturmadan dinlenemiyor. Bazı listeleri dinlemek için üye girişi yapmanız isteniyor. Poolside FM’de ilginç görevler de mevcut. Bir şarkı beğendiğinizde ya da tüm listeleri dinlediğinizde farklı çalma listelerinin kilidini de açıyorsunuz, böylece elinizin altında ciddi bir arşiv oluyor. Poolside FM'i telefonunuzda açtığınızda arka planda çalışmaya devam ediyor ve başka işlerle uğraşırken de müzik dinleyebiliyorsunuz.

Şarkılar genellikle easy-listening diye tabir edilen, yumuşak, insanı yormayan şarkılar. Herhangi bir çalma listesini dinlerken kendinizi deniz kenarında içeceğinizi yudumlarken hayal edebiliyorsunuz. Eğer dijital platformlara bir alternatif arıyor ve radyo kültüründen vazgeçemiyorsanız Poolside FM’i App Store’dan indirebilirsiniz. Android uygulamasının da yakında geleceğini hatırlatalım.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.