Dijital reklam hesaplarının tek platformdan yönetilmesini sağlayan Wask, 1.2 milyon TL yatırım aldı

Wask, TechOne’dan 8 milyon TL değerleme ile 1,2 milyon TL yatırım aldı.
Dijital reklam hesaplarının tek platformdan yönetilmesini sağlayan Wask, 1.2 milyon TL yatırım aldı

Yapay zeka destekli yazılımı ile Google, Facebook, Youtube ve Instagram gibi farklı platformlardaki reklamların tek bir yerden akıllı ve kolay bir şekilde yönetilmesini sağlayan Wask, TechOne’dan 8 milyon TL değerleme ile 1,2 milyon TL yatırım aldı.

Wask, kullanıcıların Google, Youtube, Facebook ve Instagram gibi farklı mecralardaki reklamlarını tek bir platform üzerinden oluşturabilmesine ve yönetebilmesine imkan verirken, yapay zeka destekli özellikleri ile akıllı ve kolay bir reklam yönetim deneyimi sunuyor. Wask sunmuş olduğu yapay zeka destekli Hedef Kitle Oluşturma, OtoPilot, Zamanlayıcı, Performans Karşılaştırma ve A/B Test gibi benzersiz özellikleri sayesinde müşterilerinin reklam maliyetlerini düşürüyor ve reklam kampanyalarından alınan verimi artırıyor.

Bulut tabanlı ve yapay zeka destekli yazılımıyla reklam hesapları yönetimi alanında çözümler sunan Wask, globalde büyüyerek ilk akla gelen SaaS şirketlerinden biri olmayı amaçlıyor. Akıllı dijital reklam yönetimi platformu olarak kısa sürede 92 ülkeden 7500’den fazla kullanıcıya ulaşan Wask, dijital reklam maliyetlerini yüzde 70 düşürmeyi ve müşteri kazanımını 2 kat artırmayı vadediyor.

Wask kurucusu Ercan Pilcioğlu, aldıkları yeni yatırımla ilgili olarak şunları söyledi:

Dijital reklam veren kullanıcı sayısı her yıl hızla artıyor ancak farklı reklam mecralarında reklam verebilmek ve bu reklamları efektif şekilde yönetebilmek gerçekten çok zor. Wask olarak profesyonel olmayan kullanıcıların da reklamlarını çok daha kolay ve akıllı bir şekilde yönetebilmesini sağlıyoruz. Kısa sürede ulaşmış olduğumuz kullanıcı sayısı ise bize pazardaki ihtiyacın hacmini kanıtlar nitelikte. Almış olduğumuz bu yatırım ile dünyanın bu alandaki en önemli girişimlerinden biri olmayı hedefliyoruz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.