Web sitesi tasarımları için özelleştirilebilir ikon ve illüstrasyon bankası: Shape

Shape'in ana sayfasında yer alan arama butonunda ihtiyacınız olan görsel için arama yapabiliyor; arama yaptıktan sonra ikon, illüstrasyon, animasyonlu ikon veya animasyonlu illüstrasyon seçeneklerinden dilediğinizi kullanabiliyorsunuz.
Web sitesi tasarımları için özelleştirilebilir ikon ve illüstrasyon bankası: Shape

Günümüzde web sitesi oluşturmak gelişen teknoloji ile birlikte eskisine göre oldukça kolay. Ancak bu tasarımların kolay olması birbirine çok benzer, özgün tasarımları olmayan web sitelerin de çoğalmasına neden oluyor. Siteleri daha özgün ve tasarımsal açıdan daha keyifli hale getirmek içinse artık kullanabileceğimiz birçok platform var. Web sitesi tasarımları için özelleştirilebilir ikon ve illüstrasyon bankası olarak adlandırabileceğimiz Shape de bu platformlardan biri. 

Öncelikle Shape'in tamamen ücretsiz bir platform olmadığını en baştan belirtelim. Shape'i ticari olarak kullanmak, platformda yer alan tüm içeriklerden yararlanmak için iki farklı ücretli üyelik modeli bulunuyor. Dilerseniz yılda 59 dolar ödeyerek, dilerseniz Shape'i hayatınız boyunca kullanmak için tek seferde 109 dolar ödeyerek platformu kullanabiliyorsunuz. Eğer kurumsal bir iş için değil de tamamen kişisel olarak platformu kullanmak, hem de ücret ödemek istemiyorsanız ücretsiz bir üyelik modeli de mevcut. Ancak bu modelde görselleri sadece .png formatında indirebiliyorsunuz ve çok daha az içeriğe ulaşabiliyorsunuz.

Shape'in ana sayfasında yer alan arama butonunda ihtiyacınız olan görsel için arama yapabiliyorsunuz. Arama yaptıktan sonra ikon, illüstrasyon, animasyonlu ikon veya animasyonlu illüstrasyon seçeneklerinden dilediğinizi tercih edebiliyor; seçtiğiniz görseli de renk, boyut olarak ihtiyacınıza göre özelleştirebiliyorsunuz. Platformu kullanmak için e-posta adresinizi kullanarak bir üyelik oluşturmanız gerekiyor. 

Aslında Shape'in ücretsiz versiyonu da benim gibi büyük beklentileri olmayan ve bu içerikleri kişisel olarak kullanacaklar için bir hayli yeterli olacaktır. Fakat tasarımlarınız için sürekli olarak elinizin altında özelleştirilmeye hazır içerikler bulunmasınını isterseniz Shape için bütçe ayırmanızı tavsiye edebilirim.

Platforma buradan göz atabilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.