Taşımacılık sektörü için yeni nesil ilan platformu: Trucks

Yaklaşık 18 ay içinde geliştirilen Trucks, şu an hem iOS hem de Android platformlarında ücretsiz olarak mevcut durumda.
Taşımacılık sektörü için yeni nesil ilan platformu: Trucks

Odağına taşımacılık sektörünü alan yeni nesil bir ilan platformu olma iddiası ile yola çıkan Trucks, İsmail Şener ve Hüseyin Özcü tarafından kuruldu. Yaklaşık 18 ay içinde geliştirilen Trucks, şu an hem iOS hem de Android platformlarında ücretsiz olarak mevcut durumda.

Taşımacılık sektörünü dijitalleştirmeyi hedefleyen Trucks, sektörün bütün ihtiyaçları tek platformda sunuyor. Nakliye taleplerine araç temini, hafriyat ve inşaat sektörüne araç - ekipman tedariği ve eleman ihtiyacını karşılama gibi özellikler Trucks platformunda mevcut durumda.

Temelde bir ilan platformu gibi de çalışan Trucks'ta ilanlar nakliye, , satılık ve kiralık olarak dörde ayrılıyor. Satılık ve kiralık seçeneklerinde araç veya makineler sunulurken, iş kısmında ise taşımacılık ile ilgili iş ilanlarını paylaşabiliyorsunuz. 

Nakliye kısmında taşımacılık ile ilgili ilanlar karşımıza çıkıyor. Trucks'ın rakipleri arasında kiralık / satılık ekipman tedariği konusunda Sahibinden, kalifiye eleman ihtiyacını karşılama alanında ise iş ilan platformları ve Facebook grupları yer alıyor.

Şu ana kadar herhangi bir yatırım almayan Trucks, tamamen ücretsiz olarak hizmet veriyor. Trucks'ın ilerleyen dönemlerde ise ilan başına ücret, aylık üyelik ve nakliye hizmetinden komisyon alarak bir gelir modeli oluşturmayı hedeflediğini de belirtelim.

Ağustos ayında kullanıma sunulan Trucks, kısa süre içinde 100 ilanı ve 200 üyeyi de geçmiş durumda. Nakliye pazarı için sektöre yön veren bir girişim olma hedefiyle yola çıkan Trucks, ilk yıl beş bin ilan sayısına ulaşmak ve büyümeyi devamlı olarak sürdürmeyi hedefliyor. Dilerseniz Trucks uygulamasını Android için buradan, iOS için ise buradan indirebilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.