Merakla beklenen Neuralink cihazı bu hafta karşımıza çıkacak

Bugün Twitter üzerinden yeni bir açıklama yapan Elon Musk, Cuma günü Neuralink cihazının da tanıtılacağını duyurdu.
Merakla beklenen Neuralink cihazı bu hafta karşımıza çıkacak

Doğrudan beyne yerleştirilebilen kablosuz bir cihazla teorik olarak zihin okumak mümkün kılmayı hedefleyen Neuralink'ten ilk olarak 2017 yılında sizlere bahsetmiştik. Elon Musk'ın bir projesi olarak hayatımıza giren Neuralink, ile ilgili ilk güncellemeler ise 2019 yılının Temmuz ayında paylaşılmıştı.

Geçtiğimiz Temmuz ayında ise Elon Musk, Neuralink'in 1 yıllık gelişimi ile ilgili bilgilerin 28 Ağustos tarihinde açıklanacağını duyurmuştu. Bugün ise Twitter üzerinden yeni bir açıklama yapan Elon Musk, Cuma günü Neuralink cihazının da tanıtılacağını duyurdu.

Söz konusu cihaz sayesinde Neuralink ile ilgili bir demo çalışmasının yapılacağını da ekleyelim. Fakat söz edilen demodan ne kastedildiği konusunda ise herhangi net bir bilgi yok. Neuralink cihazının yanı sıra 28 Ağustos yani Cuma günü Neuralink teknolojisini beyne yerleştiren robotun yeni tasarımının tanıtılacağının açıklandığını da iletelim.

Hatırlatmak gerekirse 2019 yılının Temmuz ayında paylaşılan bilgiler ile birlikte insanların beyinlerine implant yerleştirmek için cerrahi bir robot kullanılacağı duyurulmuştu.

Neuralink'in fare ve maymun üzerinde test edildiğini ve başarılı sonuçlar elde ettiğini de hatırlatalım. 2019 yılında açıklanan bir diğer önemli bilgi ise 2020 yılının başında insan testlerine başlanacağı da olmuştu, henüz bu konu özelinde resmi bir açıklama bulunmuyor. Büyük ihtimalle 28 Ağustos tarihinde insan testlerinden alınan sonuçlar da paylaşılacaktır. Elon Musk ve Neuralink projesi ile ilgili gelişmeleri Cuma günü sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.