Google'dan şirket yapılanmasında değişim iddialarına açıklama geldi

Şirket, Google’ın reklam hizmetlerinin sunumuyla ilgili olarak 2021 yılında yapmayı planladığı bazı yapısal değişikliklerin yanlış anlaşılarak yayıldığını açıkladı.
Google'dan şirket yapılanmasında değişim iddialarına açıklama geldi

Dün Twitter'da ve bazı haber sitelerinde Google'ın şirket yapılanmasında değişiklikler yapacağına dair iddialar yayınlandı. Konuyla ilgili Google,bir açıklama yayınlayarak, bu iddiaların gerçeği yansıtmadığını belirtti. 

Şirket, paylaştığı açıklamada Google’ın reklam hizmetlerinin sunumuyla ilgili olarak 2021 yılında yapmayı planladığı bazı yapısal değişikliklerin yanlış anlaşılarak yayıldığını belirtti. 

Planlanan yapısal değişikliğin 5651 sayılı Kanun'da yapılan değişiklikle ilgisi bulunmadığını açıklayan Google, sosyal medya düzenlemeleriyle ilgili olmadığının da altını çizdi. 

Google'ın konu hakkında bizimle paylaştığı resmi açıklaması şöyle: 

"2006 yılından beri İstanbul'da kurulu bulunan Google Reklamcılık ve Pazarlama Ltd. Şti. (‘Google Reklamcılık’) olarak yurtdışında yerleşik Google şirketleri tarafından sağlanan hizmetlerin Türkiye’de tanıtımı ve pazarlanmasına yönelik çalışmalar yapmaktayız.
 
Bugün medyada yer alan ve 5651 sayılı İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun’da yapılan güncel değişiklikler sebebiyle Google’ın Türkiye’deki operasyonlarında değişikliğe gitmeye karar verdiği yönündeki haberler gerçeği yansıtmamaktadır.

Söz konusu haberler, Google’ın reklam hizmetlerinin sunumuyla ilgili olarak 2021 yılında yapmayı planladığı bazı yapısal değişikliklerin yanlış anlaşılarak yayılmasına dayanmaktadır. Konunun 5651 sayılı Kanun’da yapılan değişiklikler ve sosyal medya düzenlemeleriyle bir ilgisi bulunmamaktadır."

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.