Kanser tedavisini geliştirmeyi hedefleyen Mission Bio, 70 milyon dolar yatırım aldı

Kaliforniya merkezli sağlık girişimi Mission Bio, Novo Growth liderliğindeki C Serisi yatırım turunda 70 milyon dolar yatırım aldı.
Kanser tedavisini geliştirmeyi hedefleyen Mission Bio, 70 milyon dolar yatırım aldı

Kaliforniya merkezli sağlık girişimi Mission Bio, Novo Growth liderliğindeki C Serisi yatırım turunda 70 milyon dolar yatırım aldı. Yatırım turuna katılan diğer şirketler, Soleus Capital ile mevcut yatırımcılar Mayfield, Cota ve Agilent olarak açıklandı. Mission Bio aldığı yatırımı, hassas kanser tedavileri için klinik denemeleri optimize etmeye yardımcı olmak amacıyla, şirketin tek hücreli çoklu omik teknolojisindeki çalışmasını kullanan platformunu ölçeklendirmek için kullanacağını açıkladı.

Mission Bio'nun tek hücreli çoklu omik platformu, tedavi endüstrisinde bir hayli dikkat çekiyor. Platform, klinik deneyler sırasında çeşitli tedavilerin kullanımından kaynaklanan hem genotip hem de fenotip etkisini gözlemleyerek tek bir hücreye sıfırlama yeteneği sunuyor. Aynı tek hücrede hem DNA hem de protein değişikliklerini tespit edebiliyor, bu da hedeflenen tedavilerin etkililiğini belirlemede kilit rol oynuyor. Çünkü toplu olarak analiz edilirken kontrol altında olmayan diğer faktörlerin etkisini ortadan kaldırmaya yardımcı olabiliyor.

UCSF'de yürütülen araştırma çalışmasının bir parçası olarak 2012 yılında kurulan Mission Bio, bugüne kadar toplam 120 milyon dolar yatırım aldı. Şirketin teknolojisi, Agios, LabCorp gibi büyük ilaç ve tedavi şirketleri tarafından kullanılıyor.

Mission Bio'nun teknolojisi, kan kanserleri ve tümörlerin tedavileri için klinik denemelerin optimizasyonuna yardımcı olmanın yanı sıra, CRISPR'nin yükselişiyle önümüzdeki birkaç yıl içinde çok fazla büyüme görebilecek büyük bir potansiyel pazar olan genom düzenlemesini doğrulamak için de kullanılabilecek.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.