Girişimcilik Ekosistemi Yenilenme Projesi: Rejenerasyon-20 programına seçilen girişimler belli oldu

“Girişimcilik Ekosistemi Yenilenme Projesi: Rejenerasyon-20” programı için desteklenecek girişimler belirlendi.
Girişimcilik Ekosistemi Yenilenme Projesi: Rejenerasyon-20 programına seçilen girişimler belli oldu

Rejenerasyon-20 projesinin girişimcilerin başvurularını beklediğini Temmuz ayının ilk günlerinde sizlere aktarmıştık. Bugün paylaşılan bilgilere göre Teknopark İstanbul’un Kuluçka Merkezi Cube Incubation’ın yürütücüsü olduğu İstanbul Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen “Girişimcilik Ekosistemi Yenilenme Projesi: Rejenerasyon-20” programı ile desteklenecek girişimler belirlendi.

Evde yaşam, erişim/lojistik, uzaktan çalışma ve sosyal girişim konularında çalışmalar yapan ön kuluçka ve kuluçka aşamasına gelen 222 girişimin başvurduğu projede programda danışmanlık modülü için 25, dijital hızlandırma modülü için 15 girişim seçildi.

Rejenerasyon-20 programı kapsamında toplamda 21 ilden başvuru alındı ve başvuran girişimlerin yüzde 20’sini kurucusu kadın olan girişimler oluşturdu. 20 Temmuz Pazartesi günü Teknopark İstanbul Genel Müdürü Bilal Topçu ve Cube Incubation ekibi dijital hızlandırma modülüne kabul edilen girişimler ile düzenlediği online tanışma toplantısının ardından girişimciler desteklerden faydalanmaya başladı.

Rejenerasyon-20 danışmanlık modülüyle desteklenecek girişimler ve çalışma alanları

Patika App: Kullanıcıların stresle başa çıkma becerilerini geliştirmek ve iyi olma halini artırmak üzere, mindfulness (bilinçli farkındalık) temelli meditasyon egzersizlerinin her zaman her yerde uygulanabileceği şekilde sunulduğu bir mobil uygulama.

Bugbounter: Bağımsız güvenlik araştırmacıları sayesinde kurumların siber güvenlik açıklarının bulunmasını, doğrulanmasını ve raporlanmasını sağlayacak kitle kaynağı ile hizmet platformu.

AssistBox: Müşteri destek, teknik destek, ve sağlık hizmetleri süreçleri için geliştirilmiş, uzman kişilerin bulundukları yerden hizmet verebilmesini, müşterilerin de diledikleri zaman, diledikleri yerde hizmet alabilmesini sağlayan, online iletişim ve uzaktan destek platformu.

INDATA: Sanal ve alternatif ofis seçeneklerini ulaşılabilir kılar ve sanal ofis yönetimine destek olan süreç yazılımı.

Livewell: Uzaktan erişimle hastanın kardiyolojik verilerinin hekimine ulaştırılması için teknoloji sunuyor.

Omreon: Veri güvenliği ile ilgili KVKK yazılımları geliştiriyor.

Scalar Vision: 3D Holografik iletişim sistemiyle online görüşmelerin gerçeğe yakın bir deneyimle gerçekleştirilmesini sağlıyor.

okul101: K-12 okullarında paydaşlar arası etkileşimi ve kaynaklara erişimi dönüştüren, ölçme-değerlendirme uzanımlı mobil uygulama.

Teacherix: Eğitim alanındaki işe alım süreçlerine çözüm geliştirmeyi hedefleyen, yapay zeka destekli bir işe alım platformu.

SFM Yazılım: Mevcut üretim verilerinden makine öğrenmesi yöntemleri ile üretilecek veya ürettirilecek ürünler için yüksek doğrulukta hızlı maliyet tahminlemesi yapan ve %15'e kadar verim artışı sağlayan bulut tabanlı (SaaS) yazılım.

Neurocess: Profesyonel sporcuların kas analizlerini yaparak antrenman performansını arttıran ve sakatlık risklerini azaltan giyilebilir teknoloji ürünü.

NUmondial: Bulut tabanlı, ölçeklenebilinir ve sürdürülebilinir, yapay zeka destekli, WebRTC tabanlı tarayıcılar üzerinden (uygulama yüklemeye gerek kalmadan), çoklu kanal desteği sunan ( telefon, SMS, sosyal medya, email, chat, video ,bilet) , çoklu ülke telefon numarası olanakları ve gerektiğinde uzaktan güvenli ödeme alabilen ve resmi kimlik ve yüz doğrulama (KYC) yapabilen çağrı ve iletişim platformu.

PetSurfer: Evcil hayvan sahipleriyle, bakıcılarını buluşturan pazaryeri uygulaması.

TEA Networks: Kablosuz ağların performansının ve kullanıcı deneyiminin en üst seviyeye çıkarılabilmesi için yapay zekaya dayalı algoritmalar kullanan kablosuz ağ yönetim yazılımları geliştirmektedir.

Navlungo: İhracat firmalarına rahat ve kolay lojistik hizmeti satın aldıran, karşılaştırmalar yaptıran bir teknoloji platformu.

Arneca: Banka, sigorta, fmcg, telekom, havacılık, sektörleri için mobil raporlama, etkinlik yönetimi, kurum içi iletişim ve robotik süreç otomasyonları.

Wicode: Sağlık alanında kullanıcı odaklı çözümler sunan Intelligent Diet uygulamaları

Artun: Siber ve bilgi güvenliği üzerine teknoloji ve uygulamalar.

Uservision: Markaların, tüketicilerinin bilinçaltı yönelimlerini, ihtiyaçlarını ve algılarını, yapay zekayı kullanarak anlamlandıran teknoloji sunuyor.

Vispeahen: Sürekli artan ve artmaya devam eden veriyi stratejik kararlarda kullanılabilecek anlamlı bilgiye dönüştürmekte ve görselleştirmekte, yeni grafikleri plug-in şeklinde ekleyebilme, farklı veri kaynaklarını aynı modelde görselleştirebilme, dağıtık mimaride çalışabilme, yüksek yük altında çalışabilme gibi özellikleriyle diğer görselleştirme ürünlerinden farklılaşmakta olan teknoloji sunuyor.

Car4Future: Elektrikli araçlar için enerji paylaşım ağı yazılımı ve enerji transferi donanımıdır. Elektrikli araçlar için blok zinciri teknolojisini de kullanarak enerji paylaşım ağı ve araçtan araca, araçtan üniteye, üniteden araca enerji transferi sağlayacak AC/DC özellikte priz/soket sunuyor.

Tandemai: IoT cihazlarınca üretilen büyük veriyi kullanırken yapay zekanın da avantajlarından yararlan ve kullanıcılarına daha konforlu ve akıllı bir yaşam sunan online interaktif bir platform.

Online Kurum: 50.000'den fazla öğrenciye hizmet veren uzaktan eğitim yazılımı ve entegre e-ticaret sistemi.

PBC: Material Flow Studio, fabrika ve depo içerisinde çalışan malzeme taşıma sistemlerinin tasarımının 3D ortamda gerçekleştirebilmesini sağlayan teknoloji sunuyor.

Techno Soft: Dijital dergi hazırlama ve yayınlama platformu.

Rejenerasyon-20 Dijital Hızlandırma modülüyle desteklenecek girişimler ve çalışma alanları

Marinspector: İnternet bağlantısının zayıf olduğu ortamlarda uzaktan tesis gibi varlıkların teftişini ve kontrolünü sağlayan bir uygulama geliştiriyor.

Cloudpeer: Elektronik imza tabanlı süreç, yenilikçi dijital kanal ve doküman yönetimi platformu.

folovmi Technology: Dijital Yaşam Asistan Servisi - gerçek zamanlı yaşamsal sağlık-güvenlik verilerini takip eden, limit dışı veri tespitinde hızlı acil müdahale süreçleri başlatarak ilgili kişi, kurum ve kuruluşlara gerçek zamanlı bildirimler yapan bir ürün.

XENA VISION: Computer Vision alanı özelinde kameralardan insan tespiti, insan aktivite tespiti, acil durum tespiti yapıyor.

Exhibin: Canlı yayın ile online fuar ve video sergi platformu.

Mobilmed Medikal Sistemler: Kalp rahatsızlığı olan hastaların evden EKG ölçümlerini doktorları ile paylaşmaya imkan veriyor.

Smart Meet: Kurumsal video konferans sistemi.

Dijital Eczanem: Reçetesiz satılan eczane ürünlerine (kremler, vitaminler, bebek malzemeleri, dermokozmetikler vb.) zaman ve durumlarından ötürü ulaşmakta zorluk yaşayan kişilere ürünleri ulaştırmak üzere teknoloji geliştiriyor.

Nworkee: B2B sınır ötesi ticaret yapanların / yapmak isteyenlerin birbirleriyle doğrudan ve hızlı bir şekilde iletişim kurmalarını sağlayan mobil uygulama geliştiriyor.

FluAI: Üst Solunum Yolu şikayetleri olan hastalar için AI destekli analizler sağlayan bir mobil uygulama geliştiriyor.

DUNYA 360: Sanal Gerçeklik teknolojisi ile emlak gezintileri yapmaya imkan tanıyan uygulama geliştiriyor.

FlexyTime: Otomatik zaman takip ve verimlilik ölçüm ve raporlama programı sunuyor.

Aykan Teknoloji: Video İşleme teknikleri ile salgın açısından riskli ve güvenli alanlar ve olaylar yönetimine yönelik teknoloji geliştiriyor.

Moodly: Kurumların personelleri ile aktif bir şekilde iletişim kurabildiği kurum içi iç iletişim platformu.

Vibcy: Kullanıcıların sertifikalı antrenör ve diyetisyenlerden online danışmanlık hizmeti satın aldığı mobil uygulama geliştiriyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.