SPONSORLU

MNG Kargo’nun düzenlediği Hackathon’da yaratıcılığını göster, ödülün sahibi ol!

MNG Kargo Hackathon’da yaratıcılığın teknolojik çözümlere dönüşsün! Kargo takibi ve teslimatına ilişkin yenilikçi çözümlerini sunmak için seni kodlama yarışmamıza bekliyoruz.
MNG Kargo’nun düzenlediği Hackathon’da yaratıcılığını göster, ödülün sahibi ol!

Kendi teknolojisini yaratma yolunda adımlar atan MNG Kargo, hackathon yarışması düzenliyor. Kargo sektöründe bir ilk olan yarışmada katılımcılar MNG Kargo müşterilerinin kargo takibini daha kolay yapabileceği ve müşterinin kargoyu daha hızlı ve kolay almasını sağlayacak geliştirme önerileri üzerinde çalışacak.  Aynı zamanda hayata geçirdiği API Zone ile yazılımcılara, üçüncü parti geliştiricilere, yenilikçi ürünler tasarlamaları için bir ortam hazırlayan MNG Kargo, yaptığı teknolojik yatırımlarla müşteri memnuniyetini de artırmayı hedefliyor.

MNG Kargo, yeni teknolojik fikirlere verdiği önem doğrultusunda hackathon yarışması düzenliyor. Katılımcılar yarışmada MNG Kargo müşterilerinin kargo takibini daha kolay yapabileceği bir geliştirme önerisi ve müşterinin kargoyu daha hızlı ve kolay almasını sağlayacak bir geliştirme önerisi üzerine çalışacaklar.

Başvuruların www.apizonehack.com üzerinden yapıldığı yarışmada son başvuru tarihi 20 Temmuz olarak belirlendi. 24 Temmuz Cuma günü saat 20.00’da başlayacak olan hackathon 26 Temmuz Pazar saat 16.00’da bitecek. Hackathona bireysel başvuru da yapılabiliyor, 1-7 kişilik takımlar olarak da katılım olabiliyor. Katılımın ücretsiz olduğu etkinlikte 18 yaşını doldurmuş olan tüm ilgililer başvuru formunu doldurarak kayıt yaptırabiliyor. Kargo sektöründe düzenlenen ilk hackathon olmasıyla da öne çıkan yarışma IBM, BIP ve Zebra Technologies tarafından da destekleniyor. Yarışma sonunda birinci ekibe 35 bin TL, ikinci ekibe 25 bin TL ve üçüncü ekibe de 15 bin TL nakit para ödülü verilecek. Destekçi firmalardan BIP ve IBM’nin de jüri özel ödülü vereceği yarışmada “Startup with IBM” programı ile koşulları sağlamaları durumunda 1 ekibe IBM Bulut kullanım kredisi, ekip öğrencilerden oluşuyorsa "IBM Academic Initiative" programı ile IBM Bulut kullanım kredisi verilecek.

API Zone ile yenilikçi ürünler tasarlanacak 

Teknoloji alanında çeşitli atılımlar ve yeni uygulamalar hayata geçiren MNG Kargo, ayrıca hayata geçirdiği API Zone ile yazılımcılara, üçüncü parti geliştiricilere yenilikçi ürünler tasarlamaları için bir ortam hazırlıyor. Web servislerini dışarıya açarak isteyen developer, partner ve müşterilerinin kendi sistemlerini MNG Kargo sistemleriyle kolay bir şekilde entegre edebileceği bu uygulama ile müşteriler kargo hacimlerine göre farklı entegrasyon paketlerini seçebilecekler ve API Zone’da sergilenen servisleri kendi başlarına kullanarak istedikleri şekilde entegrasyon yapabilecekler.

“Kendi teknolojimizi yaratıyoruz”

MNG Kargo'nun kendi teknolojisini yaratma yolunda adımlar attığını ve pozitif müşteri deneyimi noktasında teknoloji yatırımlarına hız verdiğini belirten MNG Kargo CTO’su Gökhan Yoluaçık, özellikle Covid-19 süreciyle beraber müşterilerinin online alışverişe ve kargo şirketleriyle otomatik entegrasyonun önem kazanacağını, bunun da müşteri tercihlerinde en önemli unsurlardan biri haline geleceğini ön gördüklerini söylüyor: “API Zone, sağlamış olduğu servisler ve altyapı sayesinde self-servis ve hızlı bir entegrasyon süreci yaratırken sektörümüz açısından da oldukça faydalı uygulamalar hayata geçireceğimizi düşünüyorum. Teknoloji ve dijital alanda yaptığımız yatırımlarla kargoculuk alanına yenilikler getirirken müşteri memnuniyetini de artırıyoruz.”

Detaylı bilgi ve başvuru için http://www.apizonehack.com/ sitesini ziyaret edebilirsiniz. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.