BenzinLitre, 9 milyon TL değerleme ile yatırım aldı

Sürücülerin en yakın istasyonu, istasyon özelliklerini ve en uygun benzin fiyatlarını harita üzerinde görebildiği platform BenzinLitre, 9 milyon TL değerleme ile ilk yatırımını aldı.
BenzinLitre, 9 milyon TL değerleme ile yatırım aldı

Sürücülerin en yakın istasyonu, istasyon özelliklerini ve en uygun benzin fiyatlarını harita üzerinde görebildiği platform BenzinLitre, 9 milyon TL değerleme ile ilk yatırımını aldı. Mevcut 150 bin sürücüye hizmet veren uygulama, yıl sonuna kadar 500 bin sürücüye ulaşmayı hedefliyor. Yatırımcı Can Ekicioğlu’nun ülkedeki tecrübesiyle bu yıl sonuna kadar İtalya’ya da açılmayı hedefleyen BenzinLitre, Almanya’dan sonra bölgenin en çok akaryakıt istasyonu bulunan ülkesinde faaliyetlerine başlayacak.

İlk yatırımın heyecanını yaşadıklarını belirten BrainMinds Kurucusu Görkem Ünel, yatırımla ilgili yeni bir ülkeye daha açılacaklarını belirterek, bu yıl platform üzerinden doğrudan ödeme seçeneğini de kullanıcılarımızla buluşturacağız dedi.

Ünel, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından sağlanan dinamik akaryakıt fiyatlarını test ettiklerini açıkladı. Kullanıcı bazlı fiyat verisi almaya devam ederken EPDK verileri sayesinde güncelliği ve tutarlılığı karşılaştırıp platformun verimliliği artırılacak.

Şirket ekibini genişletecek ve İtalya'da hizmet vermeye başlayacak

İTÜ Çekirdek ve Mercedes Benz Türk’ün girişimcilik yarışmalarını kazanan BenzinLitre, 14 kişilik ekibini genişletmenin yanı sıra ilk yatırımı ile Avrupa’da en fazla akaryakıt istasyon olan İtalya’da hizmet vermeye başlayacak, İngilizce, Almanca ve Türkçe dil seçeneklerine İtalyanca eklenecek. Ödeme altyapıları geliştirilecek. Saha kontrol ve anket çalışmaları, sürücü davranışları ve istasyon ziyaretleri artırılarak, platformun kalitesi geliştirilecek. Ayrıca uygulamanın tanıtılması ve indirme kampanyaları ile 2020 sonuna kadar 500 bin kullanıcıya ulaşması hedefleniyor.

2017 yılında kurulan ve Webrazzi Arena 2018'de sahneye çıkan BenzinLitre, 14 kişiyle yoluna devam etmekle birlikte bugüne kadar Shell, Aygaz, Opel, Lukoil, Aytemiz,TOTAL, Kahve Dünyası, SigortaCin’i, Tur Assist gibi birçok şirketle özel projeler geliştirdi. İTÜ Çekirdek ve Mercedes Benz Türkiye tarafından en başarılı girişimler arasında gösterilen şirket, Türkiye’nin yanı sıra Almanya’da hizmet veriyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.