Apsiyon Market verilerine göre Covid-19 döneminde online market alışverişi 7 kat arttı

Apsiyon'un Apsiyon Market üzerinden elde ettiği verilere göre, Covid-19 döneminde online market alışverişleri mart ayından mayıs ayına kadar 7 kat arttı.
Apsiyon Market verilerine göre Covid-19 döneminde online market alışverişi 7 kat arttı

Site Yöneticisinin Dijital Asistanı olarak konumlanan ve Türkiye genelinde 760 binden fazla konuta hizmet veren Apsiyon'un, istegelsin altyapısı ile online süpermarket hizmeti sunduğu Apsiyon Market özelliğini sizlere aktarmıştık.  

Girişim, Covid-19 döneminde Apsiyon Market üzerinden elde ettiği verileri açıkladı. Girişimin elde ettiği verilere göre; Covid-19 döneminde online market alışverişleri, mart ayından mayıs ayına kadar 7 kat arttı.

Covid-19 döneminde market alışverişlerini online olarak yapmak isteyen kullanıcılarına çözüm sunan Apsiyon'un, istegelsin ile yaptığı ortaklığın oldukça önemli olduğunu söyleyebiliriz. istegelsin altyapısı ile çalışan Apsiyon Market, kullanıcıların temel ihtiyaçlarını karşılamada yoğun ilgi görüyor.

istegelsin’de bulunan 7 binden fazla çeşit üründen faydalanan Apsiyon Market, sebze ve meyvelerin yanı sıra  süpermarketlerde bulunmayan onlarca markayı da kullanıcılarına ulaştırıyor. İlk etapta İstanbul’da hizmet vermeye başlayan Apsiyon Market, bu ayın başında, istegelsin’in hizmet vermeye başladığı; Ankara, Bodrum ve Kocaeli illerinde de kullanıcılara açıldı. 

Hizmet bölgesini genişleten Apsiyon Market temel ihtiyaçları karşılıyor

Apsiyon olarak, toplu yaşam alanlarında sakinlerin hayatlarını kolaylaştıracak dijital çözümler
sunduklarını dile getiren Apsiyon CEO’su Kudret TÜRK yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: 

İnsanların evlerinden çıkamadığı Koronavirüs döneminde, market alışverişlerini devam ettirmelerini sağlamak için Apsiyon Market özelliğimizi hayata geçirdik. Burada online süpermarket istegelsin ile bir iş birliği gerçekleştirdik ve onların alt yapısını kullanıyoruz. Bu sayede evden çıkamayan yaşlılarımızın ve sosyal izolasyonu korumak isteyen apartman sakinlerinin en temel ihtiyaçlarına çözüm olduk. Elde ettiğimiz raporlar, mart ile mayıs ayları arasında online market alışverişlerinde 7 kat artış olduğunu gösteriyor. Bu rakamlar da, aslında apartman sakinlerinin böyle bir uygulamaya ne kadar ihtiyaç duyduğunun kanıtı oldu. Bu özelliğimizi son derece önemli bir gündemde tam da ihtiyaç oldu anda hayata geçirdik ve çok güzel yorumlar aldık.

Şu anda istegelsin’in hizmet verdiği tüm bölgelerde Apsiyon Market olarak apartman sakinlerinin temel yaşam ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Apsiyon Market ile ilk olarak İstanbul’da hizmet vermeye başladık. Bu ayın başında, istegelsin’in hizmet vermeye başladığı; Ankara, Bodrum ve Kocaeli illerinde de Apsiyon Market’i hizmete açtık. Ayrıca aldığımız yoğun talep üzerine, İstanbul’un yanı sıra hizmet vermeye başladığımız tüm şehirlerde de yeni bir kampanyaya imza attık. Haziran ayı sonuna kadar geçerli kampanyamızla birlikte İstanbul, Ankara ve Kocaeli’deki kullanıcılara ilk siparişte 20 TL indirim ve ücretsiz teslimat, Bodrum’daki kullanıcılara ilk siparişte 30 TL indirim ve ücretsiz teslimat sağlıyoruz.

7 binden fazla ürünü market fiyatına sunduklarını belirten Kudret TÜRK yaptığı açıklamasını şöyle devam ettirdi:

 Apsiyon Market’e bu dönemde yoğun bir talep var. İnsanlar bu süreçte ihtiyaçlarını internetten ve mobil uygulamalar üzerinden karşılamak istiyor. istegelsin ile yapılan iş birliği sayesinde 7 binden fazla ürünü, teslimata kadar soğuk zinciri koruyarak, süpermarket fiyatına tüketici ile buluşturuyoruz. Sipariş vermek isteyen kullanıcılar teslimat için önce istedikleri günü seçip, sonra 10.00’dan gece 00.00’a kadar sunulan seçeneklerden teslimat saatini de seçebiliyorlar. Ödemelerin kredi kartı ile yapıldığı istegelsin’de ayrıca Masterpass entegrasyonu sayesinde kredi kartı bilgisi vermeden kolay ve güvenli alışverişe de olanak sağlanıyor. İş birliğimiz ile birlikte Apsiyon’un standart site ve apartman yönetim çözümleri sunan bir uygulama olmadığının bir kez daha altını çizmiş olduk. Apsiyon Market uygulamamızın sadece bu dönemde değil ilerleyen zamanlarda da talep göreceğine inanıyoruz. Çünkü biz ev hayatını dijital hayatla birleştirip kolaylaştırmak için çalışıyoruz. Yatırımcılarımız da bize bu konuda sonuna kadar güveniyor.

Apsiyon Market’i kullanmak isteyenlerin Apsiyon’u kullanan bir apartman veya sitede yaşaması gerektiğini belirtelim. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.