Elektrikli bisiklet dönüşüm kiti üreten Byqee, Arıkovanı'nda destek toplamaya başladı

Standart bisikletleri elektrikli bisikletlere dönüştürmek için elektrikli bisiklet dönüşüm kiti üreten Byqee, kısa süre önce Turkcell'in kitlesel fonlama platformu Arıkovanı'nda destek toplamaya başladı.
Elektrikli bisiklet dönüşüm kiti üreten Byqee, Arıkovanı'nda destek toplamaya başladı

Mikro mobilite kavramı hayatımızın önemli bir parçası olma yolunda hızla ilerliyor. Son yıllarda oldukça popüler bir hale gelen elektrikli bisiklet ve scooter modellerini her geçen gün daha fazla görmeye başladık. Tam da bu noktada devreye giren Byqee girişimi, standart bisikletleri elektrikli bisikletlere dönüştürme hedefi ile yola çıktı.

2019 yılının Kasım ayında Burak Işık, Ilgım Altay, Eda Coşkun Işık ve Emine İlhan tarafından kurulan Byqee, Ocak ayından bu yana çalışmalarını İTÜ Çekirdek bünyesinde devam ettiriyor. Standart bisikletleri elektrikli bisikletlere dönüştürmek için elektrikli bisiklet dönüşüm kiti üreten Byqee, kısa süre önce Turkcell'in kitlesel fonlama platformu Arıkovanı'nda destek toplamaya başladı.

Byqee girişiminin şu an için Arıkovanı'nda 21 bin TL topladığını ve 34 bin TL toplamayı hedeflediğini de ekleyelim. Paylaşılan bilgilere göre Byqee'nin dönüşüm kitini kurmak herhangi bir ustalık gerektirmiyor ve 15 dakikadan kısa bir sürede kurulabiliyor. 

Byqee'nin dönüşüm kiti ile 20-28" jant ve 74-100mm çatal genişliğinde olan herhangi bir bisikleti, Byqee kutusundan çıkan 4 ekipman ile elektrikli bisiklete dönüştürebilirsiniz. Byqee kutusundan çıkan ekipmanlar ise elektrik motorlu ön tekerlek, Byqee batarya paketi, bracket ve gaz kolundan oluşuyor.

Elektrikli dönüşüm kitini kurmak için öncelikle elektrikli motorlu ön tekerleği bisikletinizin ön tekerleği ile değiştirmeniz gerekiyor. Sonrasında ise bracketi ve gaz kolunu gidona takıyorsunuz. Son olarak yapmanız gereken ise Byqee batarya paketini brackete yerleştirmek, bu adım ile kurulum tamamlanmış oluyor.

Byqee'nin batarya paketi hem şarj etmek hem de güvenliğini sağlamak adına kolaylıkla yerinden çıkarılıp takılabiliyor.  Söz konusu batarya paketinin ağırlığı ise 1,2 kg. 250 Watt gücünde bir elektrikli motor sunan Byqee, bisikletinizin yokuş ve engebeli yollarda daha konforlu bir sürüş deneyimi sunmasını da vadediyor. 

Byqee girişimi Base ve Pro olmak üzere iki farklı elektrikli dönüşüm kitine sahip. Bu kitlerin arasındaki tek fark ise batarya paketinin büyüklüğü. Base modeli yaklaşık 35 km menzil sunarken, Pro modeli ise 45 km menzil sunuyor. Tabii ki menzilin kullanıcının ağırlığı ve sürüş şekline göre değişiklik göstereceğini de ekleyelim.

Byqee'nin donanım ürünlerinin bir kısmı yurt dışından tedarik ettiğini ve Byqee dönüşüm setini kendi atölyesinde ürettiğini de belirtelim. Ülkemizde elektrikli dönüşüm kitleri sunan Alba ve Pilli Bisiklet gibi markalar da bulunuyor. Byqee, batarya paketinin hafif ve kompakt tasarımı, her bisiklete uyumlu olması, 15 dakikadan daha kısa bir sürede kurulabilmesi ve fiyatının daha uygun olması ile rakiplerinin önüne geçmeyi hedefliyor.

Son olarak elektrikli bisiklet dönüşüm kitlerinin fiyatlarına gelecek olursak Base modelinin fiyatı 2 bin 590 TL, Pro modelinin fiyatı ise 3 bin 190 TL. Son olarak ilk gönderimlerin önümüzdeki Temmuz ayında yapılmasının planlandığını da belirtelim.

Günümüzde artan e-mobilite alanındaki ihtiyacın çok büyük bir kısmını karşılayabileceğini düşünen Byqee, Arıkovanı fonlama kampanyası sürecinde ulaşabildiğimiz kadar çok kişiye ulaşarak onların hayatlarını kolaylaştırmak ve marka bilinirliğimizi artırmayı planlıyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.