Fabrikalar için otonom robotlar üreten OTTO Motors, 29 milyon dolar yatırım aldı

Merkezi Ontario, Kanada'da bulunan otonom robot girişimi OTTO Motors, Kensington Private Equity Fund'ın lideriliği üstlendiği C Serisi yatırım turunda 29 milyon dolar yatırım aldı.
Fabrikalar için otonom robotlar üreten OTTO Motors, 29 milyon dolar yatırım aldı

Merkezi Ontario, Kanada'da bulunan otonom robot girişimi OTTO Motors, Kensington Private Equity Fund'ın lideriliği üstlendiği C Serisi yatırım turunda 29 milyon dolar yatırım aldı. Yatırım turuna katılan diğer şirketler Bank of Montreal Capital Partners, Export Development Canada (EDC), iNovia Capital ve RRE Ventures olarak açıklandı. OTTO Motors'un bugüne kadar aldığı toplam yatırım miktarı 83 milyon dolara ulaştı.

OTTO Motors, depolar ve fabrikalardaki malzemeleri işlemek için otonom mobil robot platformu veya AMR'ları ile hizmet veriyor. COVID-19 pandemisinin ve şirketlerin iş güvenliğini artırma ihtiyacının sadece robotlara yönelik eğilimi hızlandıracağına inanan şirketin CEO'su ve kurucu ortağı Matthew Rendall'a göre, bir zamanlar lüks olarak görülen bu robotlar artık bir zorunluluk olarak karşımıza çıkıyor. Robotlar ve daha geniş bir otomasyon, kişilerin işlerini kaybetmelerine neden olarak görülüyor. Ancak Rendall, AMR'ların şu anda boş olan rolleri doldurmaya yardımcı olduğunu ve insanların daha yüksek vasıflı ve daha yüksek ücretli işleri üstlenmelerine izin verdiğini savunuyor.

Clearpath Robotics Inc.'nin bir bölümü olan OTTO Motors, montaj hatlarına saniyede iki metrede 1500 kilogram kadar yükü taşıyan palet boyutunda araçlar üretiyor. OTTO, Kuzey Amerika'da Nestlé, General Electric ve Toyota da dahil olmak üzere düzinelerce müşteriye, bazıları kendinden yüklemeli hidrolik asansörler de olmak üzere yaklaşık 100 araç yerleştirdi. Araçların fiyatları 100 bin dolar civarında listelenirken, takma ve şarj istasyonları içeren tam sistem, kurulumları milyon dolarlara ulaştırıyor.

Girişim, aldığı yeni yatırımla faaliyet alanını genişletmek istediğini söylüyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.