Görme engelliler için akıllı baston WeWALK, 5 milyon TL yatırım aldı

Sadece Türkiye'de değil dünya genelinde de ilgi odağı olan WeWALK, yeni bir yatırım aldı.
Görme engelliler için akıllı baston WeWALK, 5 milyon TL yatırım aldı

Görme engellilerin hayatını kolaylaştırma hedefiyle geliştirilen akılı bir baston olarak karşımıza çıkan WeWALK'tan ilk olarak 2016 yılının Ekim ayında sizlere bahsetmiştik. Bugün girişim tarafından paylaşılan bilgilere göre WeWALK, yeni bir yatırım aldı.

Imperial College ve Münih Teknik gibi dünyanın önde gelen üniversiteleriyle teknoloji iş birliği yapan ve halihazırda 37 farklı ülkede kullanıcıları olan WeWALK, 750 bin dolar yani yaklaşık 5 milyon TL'lik bir yatırım aldı. Girişim tarafından paylaşılan bilgilere göre söz konusu 5 milyon TL'lik yeni yatırım Vestel Ventures, Agah Uğur, Ali Karabey, Burak Sevilengül, Erinç Özada, Orhan Ayanlar, Sanem Bilgin Erkurt, Shishir Malhotra ve Uzay Kozak gibi önemli isimlerden alındı.

Görme engelliler için teknoloji geliştiren WeWALK'un İstanbul ve Londra ofislerindeki büyüyen ekibiyle birlikte 2019 yılında 37 ülkede binlerce kullanıcıya ulaştığını da ekleyelim. Alının 5 milyon TL'lik yatırım WeWALK'un global pazarda büyümesi ve teknolojisini geliştirmesi için kullanılacak.

2019 yılında Microsoft’un Yapay Zeka için İyilik programına dünyadan seçilen 11 girişimden biri de olan WeWALK, akıllı bastonuna Microsoft ile birlikte yapay zeka desteği sunabilmek için de çalışmalarına devam ediyor. WeWALK'un bir YGA girişimi olduğunu ve geçtiğimiz yıllarda Arıkovanı'nda destek topladığını da hatırlatalım.

Şu an için farklı ülkelerde görme engelli kuruluşları ve distribütörler aracılığıyla satışta olan WeWALK, aynı zamanda girişimin kendi web sitesi üzerinden de sipariş edilebiliyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.