500 bin yeni abone kazanan MentalUP, 5,5 milyon kullanıcıya ulaştı.

TT Ventures'un ortak olduğu eğitim platformu MentalUP, 500 bin yeni abone edinerek 5,5 milyon kullanıcıya ulaştı.
500 bin yeni abone kazanan MentalUP, 5,5 milyon kullanıcıya ulaştı.

Türk Telekom’un kurumsal girişim sermayesi şirketi TT Ventures'un yatırımcısı olduğu çocuklara yönelik oyunlaştırılmış eğitim platformu MentalUP, uzaktan eğitim döneminde 500 bin yeni abone edinerek 5,5 milyon kullanıcıya ulaştı. 

MentalUP'ın, uzman doktorlar, akademisyenler ve oyun tasarımcıları tarafından geliştirilen keyifli egzersizlerle çocukların dikkat, hafıza, problem çözebilme gibi zihinsel becerilerinin gelişmesini amaçladığını hatırlatalım.

Salgın ile birlikte uzaktan eğitim döneminde de çocukların bilişsel beceri gelişimine destek olmayı amaçlayan MentalUP, bu dönemde üyelik ücretlerinde de yüzde 30 indirim yaptı. Girişimin tam sürüm üyelik ücretleri 179 TL yerine 125 TL’ye sunuluyor. MentalUp hem dizüstü bilgisayarlarda hem de akıllı cihazlarda rahatlıkla kullanılabiliyor. 

4-13 yaş arası çocuklar için faydalı içerikler

İnovasyon ve girişimciliğin ekonominin itici gücü olduğunu belirten Türk Telekom Strateji Planlama ve Dijital Genel Müdür Yardımcısı Barış Karakullukçu, 2016 yılında Türk Telekom Girişim Hızlandırma Programı Pilot’a dâhil ettikleri MentalUP’a, girişimciliği desteklemek amacıyla TT Ventures aracılığıyla ortak olduklarını ifade etti.

Karakullukçu açıklamasında şu ifadelere yer verdi: 

MentalUP, eğitici zekâ oyunlarıyla 4-13 yaş arası çocuklarımızın zihinsel gelişimini, dikkat ve motivasyonlarını artıran son derece faydalı içeriklere sahip. MentalUP, ders içeriklerinin ötesinde, çocukların problem çözme, dikkat, hafıza, görsel ve sözel yetenekler gibi alanlarda da gelişimlerine katkı sağlıyor.

MentalUP’ın, 200’den fazla okulda kullanılan, 4 farklı dilde, 102 ülkede satışı yapılan bir uygulama hâline geldiğini belirten MentalUP Kurucu Ortağı Emre Özgündüz sözlerini şöyle devam ettirdi:

 Ana kategorisinde 100’den fazla oyun bulunan MentalUP’ta; dikkat, mantık, hafıza, görsel ve sözel ögelerin yer aldığı içeriklerle çocukların anlık gelişiminin takip edildiği analizler bulunuyor. Ayrıca çocuklara, kişisel becerilerini kendi yaş grubuyla kıyaslayabilme olanağı da sunuyoruz. Onların kişisel özelliklerine uygun bir egzersiz planı oluşturuyoruz. MentalUP’ta günlük çalışma planını 20 dakika süre ile sınırlandırdık ve çocukların belirlenen süreyi aşmasını engelliyoruz. Bu sayede çocukların ekran karşısında uzun saatler geçirmemesi ve teknolojiyi faydalı yönde kullanabilmesini amaçlıyoruz.

Geçen yıl Endeavor ScaleUp Hızlandırma Programı’nın ikinci dönemine seçilen girişim, salgın döneminde çocukların eve kapanmasıyla birlikte büyümesini hızlandırmaya devam ediyor. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.