TOGG'un yeni CMO'su Talin YILDIZ oldu

Son olarak Paris’te Renault Global Pazarlama Direktörü olarak görev yapan Talin Yıldız, TOGG'da ürün yönetimi, ürün planlama, fiyatlama, pazarlama, satış, marka yönetimi ve iletişimi alanlarına liderlik edecek.
TOGG'un yeni CMO'su Talin YILDIZ oldu

Türkiyenin Otomobili Girişim Grubu TOGG, otomotiv sektörünün deneyimli ismi Talin Yıldız'ı CMO (Pazarlamadan Sorumlu Üst Düzey Yönetici) olarak ekibine kattı. Sektörde yirmi yılı aşkın global deneyimi bulunan Yıldız, şimdiye kadar Türkiye ve Avrupa’daki pazarlama faaliyetlerinde üstlendiği önemli görevler ile gündeme gelmişti.

Talin Yıldız, bugünden itibaren TOGG’daki satış ve pazarlama alanlarına liderlik edecek. Yıldız'ın sorumlu olduğu alanlar arasında ürün yönetimi, ürün planlama, fiyatlama, pazarlama, satış, marka yönetimi ve iletişimi gibi alanlar yer alıyor.

Bunun yanı sıra Yıldız'ın, müşteri ilişkileri yönetimi, pazar araştırmaları ve analizi ile müşteri bilgi yönetiminin de başında olacağını belirtelim.

Lisans eğitimini Galatasaray Üniversitesi’nde tamamlayan Talin Yıldız, yüksek lisans eğitimini ise Sorbonne Üniversitesi’nde gerçekleştirdi.

Yıldız'ın son olarak Paris’te Renault Global Pazarlama Direktörü olarak görev yaptığını hatırlatalım. Görevi süresince, müşteri ihtiyaçlarını anlama ve analiz etmeye yönelik kullandığı yapay zeka ve iş zekası araçlarıyla gerçekleştirdiği başarılarla hem ülkemizde hem de yurt dışında adından söz ettirdi.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.