Ekran görüntüsündeki şarkıları Spotify hesabınıza ekleyen uygulama: SpotiApp

SpotiApp adlı uygulama, ekran görüntüsünü aldığınız çalma listelerindeki şarkıları bir liste halinde size sunuyor ve tek tuşla Spotify'daki şarkı kütüphanenize eklemenize yardımcı oluyor.
Ekran görüntüsündeki şarkıları Spotify hesabınıza ekleyen uygulama: SpotiApp

Gelişen teknolojiyle birlikte müzik dinleme alışkanlıkları da tıpkı birçok alanda olduğu gibi gelenekselden dijitale doğru evriliyor. Bu noktada Spotify'ın öncü olduğu dijital müzik platformlarının her geçen gün daha fazla hizmet sunduğunu ve dinleyiciyi kendine çekmeye devam ettiğini söyleyebiliriz. Ancak platformların artışı, kullanıcıların birden çok platformu kullanıyor olması gibi etkenler, dinlenen içeriğin takip edilmesini kısmen de olsa zorlaştırıyor. Bu noktada ise üçüncü taraf uygulamalar hayatımıza giriyor.

SpotiApp nedir?

Oldukça yeni diyebileceğimiz SpotiApp adlı uygulama, ekran görüntüsünü aldığınız çalma listelerindeki şarkıları bir liste halinde size sunuyor ve tek tuşla Spotify'daki şarkı kütüphanenize eklemenize yardımcı oluyor. Sadece iOS kullanıcıları için aktif haldeki ve tamamen ücretsiz olan SpotiApp'i kullanmak için herhangi bir yeni üyelik oluşturmanız gerekmiyor, ancak sizden Spotify hesabınızı platforma ekleyerek gerekli izinleri vermeniz bekleniyor.

Nasıl kullanılır?

Platforma ekran görüntülerini yüklemek için ana sayfada karşınıza çıkan artı işaretine tıklamanız gerekiyor, bunun akabinde fotoğraf galerisine ulaşım iznini verdikten sonra dilediğiniz kadar ekran görüntüsünü aynı anda SpotiApp'e yükleyebiliyorsunuz. SpotiApp, okunabilir ve Spotify'da mevcut olan tüm şarkılar size liste halinde sunuyor. Dilediğiniz şarkıyı, hatta isterseniz tüm şarkıları seçerek aşağıda bulunan "Transfer to Spotify" linkine tıklamanız yeterli oluyor. Bundan sonra Spotify hesabınıza gidip beğenilen şarkılara baktığınızda aktardığınız şarkıların orada olduğunu göreceksiniz. Geri kalan düzenlemeleri ise Spotify üzerinden halledebiliyorsunuz.

Özetle; SpotiApp size bu şarkılar için ayrı bir çalma listesi oluşturmuyor, şarkıları halihazırda mevcut bulunan kütüphanenize ekliyor. SpotiApp'e dilerseniz başka kullanıcıların Spotify çalma listelerinin görsellerini ekleyerek kendi listenizi de oluşturabiliyorsunuz.

Ücretsiz oluşu, sade ama dinamik tasarımı ile dikkat çeken SpotiApp, Spotify'dan en yüksek verimin alınması yolunca bir araç demek mümkün. Uygulamanın Android kullanıcıları için aktif edilip edilmeyeceğini henüz bilmesek de iOS kullanıcıları SpotiApp'i App Store'dan indirebilirler. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.