İspanya merkezli fintech girişimi Cobee, 2,1 milyon euro yatırım aldı

İspanya merkezli fintech girişimi Cobee, yeni yatırım turunda 2,1 milyon euro yatırım aldı.
İspanya merkezli fintech girişimi Cobee, 2,1 milyon euro yatırım aldı

İspanya merkezli fintech girişimi Cobee, yeni yatırım turunda 2,1 milyon euro yatırım aldı. Speedinvest ve Target Global'ın liderliği üstlendiği yatırım turuna katılan diğer isimler Adyen'in kurucu ortağı Chris Bouwer, Encomenda Smart Capital, BStartup (Banco Sabadell), Lanai Partners ve Abac Nest olarak açıklandı.

Girişim aldığı yeni yatırımı İspanya'daki iş modelini genişletmek ve uluslarası alanda faaliyet göstermek için kullanacağını açıkladı. Şirket, Avrupa'daki adımlarını daha sağlam basabilmek için yeni ürünler ve faydalar entegre ederek ekibini güçlendirmeyi ve platformunu geliştirmeyi hedefliyor.

2018 yılında Borja Aranguren ve Daniel Olea tarafından kurulan Cobee, çalışanların, platform üzerinden sunulan çeşitli faydalar ve indirimler yoluyla maaşlarından daha iyi bir şekilde yararlanmalarına imkan sağlıyor. Bunlar Cobee uygulaması içinde yönetiliyor ve bu süreçte Cobee ödeme kartı kullanılıyor. Cobee ile kuruluşlar, farklı sağlayıcıları yönetmek zorunda kalmadan ve büyük idari görevlere ihtiyaç duyulmadan çalışanlarına farklı avantajlar ve ürünler sunabiliyorlar. Diğer taraftan çalışanlar, akıllı telefonlarıyla tazminatlarını ve kazançlarını son derece esnek ve rahat bir şekilde kontrol edebiliyorlar.

Platformda, yemek, ulaşım, çocuk bakımı, sağlık sigortası ve eğitimler gibi seçenekler bulunuyor. Spor salonu üyeliği gibi özelliklerin de önümüzdeki dönemde platforma entegre edileceğini hatırlatalım. Cobee'nin müşterileri arasında Petronas, Opinno, Glovo, Avis Budget Group, Gympass ve Willis Towers Watson gibi şirketler yer alıyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.