SPONSORLU

Başlangıç Noktası (TBV) ve İBB’den Deprem Hackathonu

Türkiye’nin önde gelen iş insanlarının, deprem bilimcilerinin, yazılım ve veri bilimi uzmanlarının jüri üyesi olacağı etkinlikte ilk üçe giren takımlara ödüller verilecek.
Başlangıç Noktası (TBV) ve İBB’den Deprem Hackathonu

Başlangıç Noktası (Türkiye Bilişim Vakfı) ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul'da olası bir deprem anı ve sonrasındaki iletişim problemlerini (mağdurla yakın arasındaki, mağdurla kurtarma ekipleri arasındaki vb.) çözmek amacıyla fikir ve projelerin yarışacağı “Deprem Hackathonu” düzenliyor.

13-15 Mart 2020 tarihlerinde düzenlenecek yarışmaya katılacak 15 takım (toplam 5 kişilik takımlarda 1 yazılımcı ve 1 veri bilimci olması gerekiyor), 48 saat boyunca makine öğrenmesi, yapay zekâ, büyük veri, blockchain ve nesnelerin interneti gibi yeni teknolojileri kullanarak inovatif çözümler geliştirmeye çalışacak. Türkiye’nin önde gelen iş insanlarının, deprem bilimcilerinin, yazılım ve veri bilimi uzmanlarının jüri üyesi olacağı etkinlikte ilk üçe giren takımlara ödüller verilecek.

Yarışma hakkında detaylı bilgi almak için https://depremhackathonu.ibb.istanbul/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

TBV: Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) Nisan 1995’te kurulmuştur. Vakfın ana amacı; Türkiye’nin bilgi toplumuna dönüşebilmesi için altyapının oluşturulabilmesine katkıda bulunmak ve bilişim sektörünün ekonomideki payının arttırılması için, bilimsel araştırma ve geliştirme etkinliklerinde bulunarak ekonomik ve sosyal çalışmalar yapmak, projeler üretmek ve uygulamalarını sağlamak için uğraş vermektir. TBV’nin kurucusu ve şu anki başkanı Faruk Eczacıbaşı’dır.

Başlangıç Noktası: Başlangıç Noktası Faruk Eczacıbaşı’nın “Daha Yeni Başlıyor” kitabının vizyonuyla kurulmuş, Türkiye Bilişim Vakfı’na (TBV) bağlı bir oluşumdur. “Ağ etkisi” ve teknolojiyi kullanarak sosyal etki yapmayı hedefleyen bir yapısı vardır. Üssel gelişen teknolojilerin bireylere, kurumlara, toplumlara olumlu ve olumsuz etkilerini tartışmak ve dijital dönüşümün oluşturduğu yeni altyapılarda öncülük ederek somut roller almayı amaçlar.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.