Alibaba, Corona virüsüne karşı tedarik platformu kurdu

Alibaba “Küresel Doğrudan Tedarik Platformu” ile Çin’de Corona virüsünden etkilenen bölgelerdeki sağlık personeline destek oluyor.
Alibaba, Corona virüsüne karşı tedarik platformu kurdu

Alibaba Group bugün yaptığı açıklamada, Corona virüsünün Çin’de yayılmasını yavaşlatmak için, medikal ürün tedarikçilerinin Çin’deki sağlık personeliyle buluşmasının sağlayan Küresel Doğrudan Tedarik Platformu kurduğunu duyurdu.

“Küresel Doğrudan Tedarik Platformu”, 142.8 milyon dolar büyüklüğündeki bir fonun şeffaf ve verimli şekilde kullanılmasına imkan sağlayacak. Virüsün yayıldığı şehir olan Wuhan’ın karantinaya alınmasından iki gün sonra, 25 Ocak’ta oluşturulan fonun kuruluş amacı ise Wuhan’da ve salgından etkilenen diğer şehirlerdeki sağlık personeline gerekli medikal ürünlerin tedariğini sağlamak.

Hem büyük toptancılar hem de Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler (KOBİ’ler) ile bir köprü görevi gören platformda Alibaba, hastanelerden ve yerel yönetimlerden toplanan bilgiye dayanarak ihtiyaç duyulan medikal ürünlere yer veriyor. Platform üzerinden koruyucu maskeler, tıbbi koruyucu elbiseler, tıbbi koruyucu gözlükler, tıbbi eldivenler ve diğer tıbbi koruyucu ürünlerin özelliklerine, modeline ve miktarına erişilebiliyor. Tedarikçiler ise teklif etmek istedikleri ürünler ile ilgili bilgileri platformda paylaşabiliyor. 

Alibaba'nın, tedarikçi bilgilerinin onaylaması ve ürünlerin uygunluğu tespit edilmesinden sonra tedarik sürecine başlayacağını belirtelim. Bu platform aracılığı ile satın alınan ürünler ise öncelik ve ihtiyaç sırasına göre hastanelere aktarılacak. İhtiyaç duyulan medikal ürünleri hızlı ve güvenli bir şekilde tedarik etmeye odaklanan Alibaba, etkin ve hızlı nakliye çözümleri sunmak için küresel lojistik iş ortaklarıyla çalışıyor.

Hatta bu kapsamda Alibaba’nın lojistik şirketi Cainiao, Çin’de ve dünyanın birçok bölgesindeki iş ortakları ile çalışarak, kolaylaştırılmış nakliye, hizmet ve teslimat çözümleri için “Yeşil Hat” (Green Channel) girişimini devreye aldığını bildirdi. 3 Şubat itibarıyla Alibaba, kendi satın alıp bağışladıkları dahil olmak üzere, 15 ülke ve bölgeden tedarik ettiği medikal ürünleri Hubei, Zhejiang ve Anhui bölgelerindeki 18 hastaneye ulaştırdı.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.