Tesla Cybertruck 200 bin rezervasyon ile 20 milyon dolar depozito topladı

Cybertruck tanıtımının ardından kısa bir süre içinde 200 bin rezervasyon ile 20 milyon dolar depozito toplamayı başardı. 
Tesla Cybertruck 200 bin rezervasyon ile 20 milyon dolar depozito topladı

Elon Musk, hafta sonu attığı tweetler ile Tesla Cybertruck'ın rezervasyon sayılarını açıkladı. 23 Kasım'da attığı ilk tweette Cybertruck'ın 146 bin rezervasyon aldığını açıklayan Musk,14.6 milyon dolarlık depozito alındığını da belirtti. 

Aracın tanıtılmasından iki gün sonra rezervasyon rakamlarının bu seviyeye ulaşması Cybertruck'ın ciddi bir taleple karşı karşıya olduğunu gösteriyor. Üstelik araca yönelik talep, artış göstermeye de devam ediyor. 

Pazar günü rezervasyon sayılarını açıklamaya devam eden Musk, Cybertruck'ın 187 bin rezervasyona ulaştığını paylaştı. Aynı günün akşam saatlerinde ise Cybertruck 200 bin rezervasyon ile 20 milyon dolar depozito toplamayı başardı. 

Yine de belirtilen bu rakamların satışı doğrudan etkilememesi söz konusu olabilir. Zira rezervasyon yaptırmak yalnızca 100 dolara mal olurken, bu ödemeyi iptal ederek geri alabilmeniz de söz konusu. Cybertruck'ın fiyatlandırması ise 39,900 dolar ile 69,900 dolar arasında değişiyor. Üç motorlu cybertruck üretiminin 2022 sonlarına doğru başlayacağını düşündüğümüzde, bu rezervasyonların iki yıl içinde satışa dönme oranlarının değişebileceğini söyleyebiliriz. 

Öte yandan Musk, attığı tweetlerle tüketicilerin tercihlerini de aktardı. 146 bin rezervasyonun yüzde 41'inin en pahalı seçenek olan üç çekişli motor seçeneğini tercih ettiğini yüzde 42'sinin ise çift çekişli motor tercih ettiğini belirtti. Musk'ın açıklamalarına göre rezervasyon yaptıranların yüzde 17'si en ucuz seçenek olan tek çekişli motora sahip modeli tercih etti.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.