Elektrikli moped girişimi Revel, 27,6 milyon dolar yatırım aldı

Elektrikli moped girişimi Revel, Ibex Investors'ın liderliği üstlendiği A Serisi yatırım turunda 27,6 milyon dolar yatırım aldı.
Elektrikli moped girişimi Revel, 27,6 milyon dolar yatırım aldı

İki yıl önce New York City ve Washington D.C.'de faaliyet göstermeye başlayan elektrikli moped girişimi Revel, Ibex Investors'ın liderliği üstlendiği A Serisi yatırım turunda 27,6 milyon dolar yatırım aldı. Yatırım turunda karşımıza çıkan diğer isimler Toyota AI Ventures, Blue Collective, Launch Capital ve Maniv Mobility oldu.

Revel'in CEO'su ve kurucu ortağı Frank Reig, aldıkları yeni yatırımı girişimin hizmet verdiği alanı artırmak için kullanacaklarını açıkladı. Ayrıca halihazırda faaliyet gösterdikleri şehirlerdeki moped filosunu genişleteceklerini de sözlerine ekledi. Reig, mopedlerin yanı sıra scooter'larla hizmet verme amaçları olduğundan da bahsetti. Revel'in 2020 ortalarına kadar yaklaşık 10 şehri hedeflediğini belirtelim.

Revel de dahil olmak üzere ortak sektördeki pek çok girişim, şehirlerdeki güvenlik sorunlarına odaklandıklarını belirtti. Zira Revel'in araç seçimi de bu sözlere sadık kaldığını kanıtlıyor. Reig, mopedlerin motorlu taşıtlar olduğunu, bu yüzden regülasyonlar konusunda sıkıntılar yaşamadıklarını belirtiyor. Elektrikli scooter'ların kaldırımdan gittiği için çeşitli problemlerle karşı karşıya kaldığını ve bahsi geçen regülasyonların bu yüzden çıkarıldığını, ancak elektrikli mopedler yolu kullanmak zorunda olduğu için böyle sorunların olmadığını hatırlatalım.

Revel'in elektrikli mopedlerinin ömürleri ortalama 3 yıl olarak açıklanıyor. Mopedler çalışanlar tarafından her dört ila altı ayda bir yapılan rutin bakım nedeniyle kaldırılıyor ve bakımlardan sonra tekrar eski yerlerine dağıtılıyorlar. 

Revel'da bir aracın kullanmak için açılış ücreti 1 dolar olarak belirlenmiş, daha sonra her dakika için ekstra 0,25 dolar ödemek gerekiyor. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.