Yeni Nesil Bankacılık [Araştırma Raporu]

Satın alma gücü, iş dünyasındaki yoğunluğu ve nüfus büyüklüğü olarak uzun süredir farklı sektörlerin stratejilerini belirleyen Millennial jenerasyon odağı, Gen Z’nin sosyal ve ekonomik olarak varlık göstermeye başlamasıyla birlikte değişmekte.
Yeni Nesil Bankacılık [Araştırma Raporu]

Satın alma gücü, iş dünyasındaki yoğunluğu ve nüfus büyüklüğü olarak uzun süredir farklı sektörlerin stratejilerini belirleyen Millennial jenerasyon odağı, Gen Z’nin sosyal ve ekonomik olarak varlık göstermeye başlamasıyla birlikte değişmekte. Şu anda en yaşlı üyesi 23 yaşında olan bu jenerasyon sadece ABD’de 68 milyonluk bir kitleye denk geliyor.

Finansal servisler ve bankacılık da satın alma gücünü oluşturmaya başlayan bu jenerasyona ulaşmak için kitlenin ana değerlerine vurgu yapan stratejiler geliştirerek daha genç yaşta sadakatleri sağlamalı. IBM’e göre 21 yaşında marka sadakati oluşturan bu kitle için çalışma hayatına girmeden, kendine ait yaşam kurmadan önce hayatlarına dokunup sağlayabilecekleri ürün ve hizmetleri tanıtmaları gerekiyor.

Yeni Nesil Bankacılık [Araştırma Raporu]
Yeni Nesil Bankacılık [Araştırma Raporu]
Dilerseniz Webrazzi Insights üyesi olmadan 1.250 ₺ + KDV karşılığında raporu satın alabilirsiniz.
Satın Al ₺1.250 + KDV
veya
Webrazzi Insights üyesi olarak tüm raporlara erişin
Webrazzi Insights Icon
Bu yazıyı Webrazzi Insights için özel olarak hazırladık.
Webrazzi Insights üyeliğiniz varsa giriş yaparak yazının tamamına ulaşabilirsiniz. Henüz Insights erişiminiz yoksa hemen harekete geçebilirsiniz.
Giriş yap
veya
Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.