Innogate girişim hızlandırma programı ile ABD'ye gidecek 8 girişim belli oldu

Innogate girişim hızlandırma programının yeni dönemine seçilen ve ABD'ye gidecek olan 8 yeni girişim belli oldu.
Innogate girişim hızlandırma programı ile ABD'ye gidecek 8 girişim belli oldu

Geçtiğimiz Mart ayında İTÜ ARI Teknokent liderliğinde, İstanbul Kalkınma Ajansı’nın (İSTKA) desteğiyle yürütülen Innogate Uluslararası Hızlandırma Programı ile ABD'ye gidecek 8 girişimi sizlere aktarmıştık. Bugün ise programın yeni dönemine seçilen ve ABD'ye gidecek olan 8 yeni girişim belli oldu.

2014 yılından beri 65 şirketi ABD pazarına entegre eden Innogate Programı’nın yeni döneminde yer alan girişimler ise ArkSigner, B2Metric AI, Compocket, Gobito, Invidyo, MTX Commodities, Otokod ve Woopy oldu. Girişimler Eylül ayı süresince San Francisco ve New York’ta potansiyel müşteri, iş ortakları ve yatırımcılarla bir araya gelecek.

Girişimler programın Türkiye sürecinde ABD’den gelen mentorlardan 8 hafta boyunca iş modeli kanvası, pazar analizi, değer önerisi, müşteri bölümleme, pazarlama ve satış stratejileri, büyüme ve ölçeklenme konularında danışmanlık da aldı.

ABD'ye gitmeye hak kazanan girişimler programın ABD sürecinde ise bir haftası San Francisco, iki haftası New York olmak üzere 3 hafta boyunca potansiyel bağlantılarına ulaşarak, Türkiye’deki başarılarını globale taşıma imkanına sahip olacaklar.

Innogate girişim hızlandırma programının yeni dönemine seçilen 8 girişim

ArkSigner:  İnternet bankacılığı alanında kullanılan ve kimlik doğrulama çözümleri içerisinde yeni bir teknoloji sunan ArkSigner, ‘Davranışsal Biyometri’ çözümüyle ABD pazarına açılmayı hedefliyor.

B2Metric AI: Sigortacılık hasar maliyetlerini yüzde 15 oranında azaltmayı hedefleyen bir girişim olan B2Metric AI, sigorta şirketleri için uyarlanmış yapay zekâ altyapısı ile bu firmaların poliçe işlemlerini optimize etmelerini sağlıyor.

Otokod: Taşınan parayı anlık olarak izlemenizi sağlayan Otokod girişimi, güvenlik odaklı lojistik sektöründe taşınan kıymetli emtianın taşınması ve ATM operasyonlarını izleyen bulut tabanlı yazılım paketi ManageCash ile globalleşmeyi hedefliyor.

MTX Commodities: Matriks Bilgi Dağıtım Hizmetleri’nin iştiraki olan MTX Commodities, emtia piyasası oyuncularına ticaret sistemleri, borsa altyapıları, risk yönetimi sistemleri ve algoritmik sistemler geliştirmesiyle öne çıkıyor.

Invidyo: Yapay zeka temelli görüntü işleme teknolojileri kullanarak özellikle evde bakım hizmeti alan hasta, yaşlı veya çocuklara verilen bakım hizmetinin kalitesini otomatik olarak ölçen Invidyo, evde herhangi bir sorun olup olmadığını anne babaların görüntüleri izlemesine gerek kalmadan otomatik olarak tespit ediyor.

Compocket: Elektronik ölçüm cihazı osiloskopların çok büyük ve ilkel olması problemlerinden yola çıkarak, bu cihazları tamamen değiştirmeyi ve herkesin ulaşılabilirliğini hedefleyen Compocket, ‘Minis’ adlı ürünüyle globale adım atıyor.

Woopy: Erken çocukluk dönemi için gelecek yaşam becerilerini basitleştirerek oyunlaştıran, fiziksel oyun paketleri geliştiren Woopy, ev içerisinde ebeveyn ve çocuğun kaliteli zaman geçirmesine de katkı sunacak oyun paketleri tasarlıyor.

Gobito: İzleyiciyi videodaki kurguya dahil eden ürünü Cinema8 ile Innogate’e katılan Gobito, Türkiye’de ve dünyada özellikle e-öğrenmedeki pazar payını giderek artırırken dünyada ilk dört şirket arasında olmayı hedefliyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.