Asseco'nun sahip olduğu Payten, Mobven’i satın aldı

Ödeme çözümleri sunan Asseco South Eastern Europe (ASEE) grup firması Payten, daha önce farklı platform ve servisler ile karşımıza çıkan Mobven’i satın aldığını duyurdu.
Asseco'nun sahip olduğu Payten, Mobven’i satın aldı

Geçtiğimiz günlerde Payten Teknoloji'nin İş Bankası ile yaptığı iş birliğini sizlere aktarmıştık. Bugün ise başka bir haber ile karşımıza çıkan Payten Mobil Teknoloji, yeni bir satın alma yaptığını duyurdu. Ödeme çözümleri sunan Asseco South Eastern Europe (ASEE) grup firması Payten, daha önce farklı platform ve servisler ile karşımıza çıkan Mobven’i satın aldığını duyurdu.

Yaptığı açıklamada Mobven satın alımı ile firmalarının mobil ödeme alanında daha da güçlendiği belirten Payten, mobil uygulama alanında öncü Mobven ile iş birliği yapacak olmanın heyecanını yaşadıklarını dile getirdi. Payten ve Mobven arasında yapılan satın alma anlaşmasının finansal detaylarının paylaşılmadığını da ekleyelim.

Hatırlatmak gerekirse Mobven daha önce Momentum, Capture ve HesapAl gibi servisler ile karşımıza çıkmıştı. Konu ile ilgili bir açıklama yapan Payten Türkiye Genel Müdürü Burak Kutlu, Mobven ile geliştirecekleri projelerde ekosistemlerindeki var olan ve yeni eklenecek iş ortaklarına en güncel mobil ödeme çözümleri sunmaya devam edeceklerini paylaştı.

Ortağı Emre Yılmaz ile çıktıkları bu yolda, Mobven ailesini mobil teknoloji alanında Türkiye’de öncü olabilmek, değer yaratabilmek ve yenilikçi ürün & hizmetler sunabilmek hedefi ile büyüttüklerini dile getiren Mobven Genel Müdürü Serter Varol, bu hedefe ekiplerinin her bir üyesinin özverili çalışmalarıyla emin adımlarla ilerlediklerini ve bugün itibariyle Payten bünyesine katıldıklarını belirtti.

Mobven’e güvenen sektörlerinin öncüsü iş ortaklarımıza daha da entegre ürün & hizmetler sunacak olmanın ve hedef büyüterek başarılarını uluslararası bir ağa taşıyacak olmanın mutluluğunu yaşadıklarını da paylaşan Varol, mobil ürün ve değer geliştirme yeteneklerini ödeme ve finansal teknolojiler ekosisteminde eşsiz çözümler ile sunacaklarını ve ses getirecek projeler gerçekleştireceklerini de paylaştı. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.