Banka kartlarına odaklanan Curve, 55 milyon dolar yatırım aldı

Curve, 250 milyon dolar değerlemeyle 55 milyon dolar yatırım aldı.
Banka kartlarına odaklanan Curve, 55 milyon dolar yatırım aldı

Banka kartlarını tek çatı altında toplamayı amaçlayan bir girişim olarak karşımıza çıkan Curve'ün 10 milyon dolar yatırım aldığını 2017 yılının Temmuz ayında sizlere aktarmıştık. İki yıl sonra yeni bir yatırım haberi ile karşımıza çıkan Curve, 55 milyon dolar yatırım aldığını duyurdu.

Londra merkezli girişim aldığı yatırım ile birlikte değerlemesini ise 250 milyon dolara çıkardı. 55 milyon dolarlık seri B yatırım turuna Berlin merkezli Gauss Ventures liderlik etti. Yatırım turuna Creditease, IDC Ventures, Outward VC, Santander InnoVentures, Breega, Seedcamp ve Speedinvest de katıldı. 

Hedef 1 milyon kullanıcı

Şu an 500 bin kullanıcıya sahip olan Curve, yıl sonuna kadar kullanıcı sayısını 1 milyona çıkarmayı da hedefliyor. Londra merkezli olmasına rağmen şu an için 31 ülkede hizmet veren Curve'ün kullanıcılarının büyük bir bölümü İngiltere'den. Paylaşılan bilgilere göre girişimin kullanıcılarının yüzde 30'u Birleşik Krallık'tan

Alınan 55 milyon dolarlık yatırım ile birlikte Curve'ün bugüne kadar aldığı toplam yatırımın 75 milyon dolara çıktığını da ekleyelim. Şu an için 150'yi aşkın çalışana sahip olan Curve, yıl sonuna kadar 6 yeni ülkede daha kullanıma sunulmayı hedefliyor. Curve'ün alınan yatırım ile birlikte 2020 yılında ABD pazarına açılmayı hedeflediğini de belirtelim. 

2019 yılının başından beri Curve'ün hızlı bir şekilde büyüdüğünü dile getiren Curve CEO'su Shachar Bialick, kısa zaman içinde ekiplerini genişleteceklerini de duyurdu.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.