Böcekleri fotoğraftan tanımlayan ücretsiz uygulama: Picture Insect

Picture Insect adlı uygulama ile aklınıza takılan ya da evinizde sizi rahatsız eden böceklerin cinsini öğrenebiliyor, önleminizi ona göre alabiliyorsunuz.
Böcekleri fotoğraftan tanımlayan ücretsiz uygulama: Picture Insect

Evimizde istenmeyen bir böcek gördüğümüzde ya da üstümüze konan bir kelebeğin cinsini merak ettiğimizde o böceği artık ansiklopediden araştırmıyoruz. Gelişen teknoloji sayesinde tek fotoğrafla aranılan şeye ulaşmak mümkün oluyor.

Daha önce bitkiler için birçok örneğini gördüğümüz "fotoğraftan hangi bitki olduğunu bul" uygulamaları, bu kez karşımıza "fotoğraftan hangi böcek olduğunu öğren" şeklinde çıkıyor. Picture Insect adlı uygulama ile ilk paragrafta bahsettiğimiz, aklınıza takılan ya da evinizde sizi rahatsız eden böceklerin cinsini öğrenebiliyor, önleminizi ona göre alabiliyorsunuz.

Picture Insect'i kullanmak ise gerçekten çok kolay. Uygulamayı App Store üzerinden cihazınıza indirdiğinizde sizden herhangi bir üyelik istenmiyor ve direkt olarak kullanmaya başlıyorsunuz. Öncelikle kamera erişimine ve fotoğraf albümü erişimine izin vermeniz gerekiyor. Akabinde isterseniz o anda önünüzdeki böceğin fotoğrafını çekerek ya da daha önce çektiğiniz ve galerinizde bulunan böceğin fotoğrafını sisteme yükleyerek saniyeler için hangi böcek olduğunu ya da olabileceğini öğrenebiliyorsunuz. Böceklerin hangi familyadan olduklarının, İngilizce ve Latince isimlerinin platformda yer aldığını da belirtelim.

Uygulama şu anda sadece App Store'da yer alıyor ve Picture Insect'i kullanmak için herhangi bir ücret gerekmiyor. Muadilleri 35 TL ücretleri bulurken Picture Insect'in ücretsiz olması ve uygulamanın kullanım kolaylığı onu öne çıkaran özellikler diyebiliriz.

Picture Insect'i buradan indirebilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.