Sosyal medyada TV etkisi: Şampiyonlar Ligi'nde sahaya giren Wolanski'nin takipçi sayısı 1.6 milyona yükseldi
Dijital

Sosyal medyada TV etkisi: Şampiyonlar Ligi'nde sahaya giren Wolanski'nin takipçi sayısı 1.6 milyona yükseldi

 • Dün Tottenham - Liverpool maçında sahaya atlayan Kinsey Wolanski Twitter'da TT'ye yükselirken, Wolanski'nin takipçi sayısı Instagram'da 300 binden 1.6 milyona yükseldi. 

Dün Tottenham - Liverpool maçında sahaya atlayan Kinsey Wolanski Twitter'da TT'ye yükseldi. Sahaya mayosuyla giriş yapan Wolanski spikerleri ve sahadakileri şaşırttı. Siyah mayosunun üzerinde Vitaly Zdorovetskiy'nin eşek şakaları ve cinsel içeriklere yer veren "Vitaly Uncensorced" youtube kanalının ismi yer alıyordu. 

2014 yılında Dünya kupası finalinde yaptığı bir eşek şakası nedeniyle spor aktivitelerine girişi yasaklanana Zdorovetskiy, bu yeni eşek şakası için kız arkadaşı Kinsey Wolanski'den destek aldı. Zdorovetskiy olayın ardından twitter ve Instagram'dan olayın fotoğraflarını paylaşarak kız arkadaşıyla gurur duyduğunu ve onunla evlenmek için sabırsızlandığını dile getirdi. 

Bu arada Kinsey Wolanski'nin de, olayın ardından ciddi bir ilgiyle karşılaştığını söyleyelim. Bu olaydan önce Instagram'da 300 binden fazla takipçisi olan Wolanski, olayın yaşandığı bir kaç saat içinde takipçi sayısı 150 binden fazla yükseldi. İlerleyen saatlerde ise Wolanski'nin takipçi sayısı 1.6 milyona yükseldi

View this post on Instagram

Did I distract #8 a little too much?

A post shared by Kinsey Wolanski (@kinsey_sue) on

Bu olay bizlere Instagram ve YouTube gibi sosyal ağların yükselişine rağmen TV'nin de yerini sıkı bir şekilde koruduğunu gösteriyor. Özellikle 9.9 milyon abonesi bulunan Zdorovetskiy'nin bir tanıtım aracı olarak TV'yi kullanmak istemesi bu gücün ciddi bir göstergesi. 

Yorumlar (2)
 1. Bunu televizyonun değil futbolun etkisi olarak ele almamız gerekir. İnsanlar televizyon izledikleri için futbola denk gelmiyor, futbolu izleyebilmek için televizyon izliyorlar.

  Bugün "yayın hakları" meseleleriyle ana dağıtımcılar hâlâ televizyon kanalları.

  Kaldı ki bu olayın ardından ilgili kişileri takip eden kişilerin tamamının o esnada ilgili kanalı televizyondan izlediği için bundan haberdar olmuştur diyemeyeceğimizi tahmin ediyorsunuzdur.

  Özetle evet, ortada televizyonda çakılan bir fitil vardır. Sebebi ise televizyon değil, ilgili içeriğin hâlâ televizyona mahkum olmasıdır.

  Telif hakları, yayın hakları savaşları ise bambaşka bir konu zaten.

  Haber için elinize sağlık.

 2. TELEVİZYON'un yeri tartışılmaz kim ne derse desin televizyon radyo sinema sosyal medyayı besleyen en önemli unsurlardan birisidir televizyonsuz sosyal medya düşünülemez zira dikkat edin en çok televizyonların ürettikleri içerikler izleniyor platformlarda VE bugün TV'ye çıkmadan güven kazanmak bir MARKA oluşturmak halen mümkün değil böyle birşey olsaydı zaten HEPSİ BURADA TATİL SEPETİ YEMEK SEPETİ MODANİSA GLOVO ve daha ismini bilmediğim bir çok marka TV ve RADYO'da reklama çıkmazdı