Verifone, üç yıl önce çoğunluk hisselerini satın aldığı Panaroma’nın tamamını satın aldı

2016 yılının nisan ayında ödeme kaydedici sistemler sektöründe faaliyet gösteren Panaroma Bilişim Teknolojileri’nin çoğunluk hisselerini bünyesine katan Verifone, üç yılın ardından şirketin tamamını satın aldı.
Verifone, üç yıl önce çoğunluk hisselerini satın aldığı Panaroma’nın tamamını satın aldı

Ödeme sistemleri şirketi Verifone, Türkiye’de yaptığı satın alma ile radarımızda. 2016 yılının nisan ayında ödeme kaydedici sistemler sektöründe faaliyet gösteren Panaroma Bilişim Teknolojileri’nin çoğunluk hisselerini bünyesine katan Verifone, üç yılın ardından şirketin tamamını satın aldı.

Şu anda Türkiye genelinde 250 bin Verifone marka yazar kasa ile hizmet veren Verifone'un pazar payının yüzde 30’a yaklaşmış durumda olduğunu belirtelim. Şirket önümüzdeki dönemde sahada bir milyon yazar kasa çalıştırmayı ve pazar payını yüzde 50’ye çıkarmayı hedefliyor.

Verifone’un küresel stratejisi doğrultusunda perakende yatırımlarıyla birlikte servis alanında sundukları hizmeti de geliştirdiklerini söyleyen Verifone Güney Doğu Avrupa, Türkiye ve Türki Cumhuriyetler’den Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Onur Altınbaş, ilk etapta 30 yıldır hizmet veren bayiler arasından seçtikleri beş bayiyi satış ve servis noktası haline getirdiklerini, şimdi bu hizmeti 81 ile taşımayı amaçladıklarını söyledi. Altınbaş, bayileri satış ve servis noktasına dönüştürmek için yurt çapında fizibilite çalışmalarının sürdüğünü de sözlerine ekledi.

1981 yılında Amerika’da kurulan ve ödeme terminallerini bulut tabanlı platformlar ile internete bağlayan Verifone, dijital dünyayla mağaza içi alışveriş deneyimlerini birleştirerek, tüketici ile işletme arasındaki bağı yeni nesil dijital bir platforma taşıyor. Verifone, 150’den fazla ülkede en tanınmış perakende zincirleri, finans kurumları ve ödeme sağlayıcıları dâhil birçok işletmeye hizmet veriyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.