Sinemia, satın alınan her bilet için "Bilet Katkı Payı" talep etmeye başladı
Girişim

Sinemia, satın alınan her bilet için "Bilet Katkı Payı" talep etmeye başladı

 • Aylık bir ücret karşılığında kullanıcılarına sinemaya gitmelerini vadeden Sinemia, aylık ücretine ek olarak bilet katkı payı almaya başladı.

Geçtiğimiz yılın Nisan ayında Social Capital’dan yatırım alan Sinemia'nın Avustralya ve Kanada’ya açıldığını sizlere aktarmıştık. Global gelirlerini son bir yıl içinde 38 kat büyüten Sinemia, kullanıcılarının dikkatini çekecek bir gelişme karşımıza çıktı. Aylık bir ücret karşılığında kullanıcılarına sinemaya gitmelerini vadeden girişim, aylık ücretine ek olarak bilet katkı payı almaya başladı.

Normalde eğer Sinemia kullanıyorsanız herhangi bir ücret ödemeden İstanbul'da bulunan dilediğiniz sinemadan bir sinema bileti alabiliyordunuz. Fakat bilet katkı payının alınmaya başlaması ile birlikte aylık olarak verdiğiniz ücrete ek olarak aldığınız biletin ücretine göre 1 TL'den 4 TL'ye kadar "Bilet katkı payı" ödemeniz gerekiyor.

Kullanıcılardan "Bilet katkı payı" adı altında bilet başına ekstra ücret talep edilmesi Sinemia'nın en büyük avantajı olan aylık tek bir abonelik ücreti ödeyerek bilet alma özelliğini zayıflatıyor. Sinemia tarafından paylaşılan bilgilere göre 5 TL - 20 TL arası biletler için 0.99 TL, 20 TL - 25 TL arası biletler için 1.99 TL, 25 TL - 30 TL arası biletler için 2.49 TL, 30 TL - 40 TL arası biletler için 2.99 TL ve 40 TL üzeri biletler için ise 3.99 TL bilet katkı payı talep ediliyor. 

Geçtiğimiz süreçte yaşanan sinema bileti fiyatlarının değişmesi ile Sinemia da böyle bir değişikliği gitmiş görünüyor. Sinemia'nın web sitesinde "Bilet Katkı Payı" ile ilgili paylaşılan açıklamayı aşağıda bulabilirsiniz. Gelişmeleri sizlere aktaracağız.

Yorumlar (9)
 1. Birde şöyle bir sorun var ki bu uygulamaya başlamadan önce başka hiçbir gizli ücret alınmayacağını taahhüt edip yıllık paket sattığı üyelerine de bunu uyguluyor. Yani geçmişe dönük sözleşmeleride bozup onlardan da ek ücretler talep edebiliyor. Buna birinin dur demesi gerek...

 2. bilet fiyatları almış başını gitmişken katkı payı alıyor olsa bile yine de karlı oluyor.

 3. Bu haber üzdü işte :(

 4. Tam bi rezalet. Aylar once Ingiltere'de yapmaya baslamislardi bile. Bu yuzden uyeligimi iptal ettim.

  Netflix'in, Spotify'in aylik abone ucretine ek olarak bir anda ekstra bedel cikarttigini dusunsenize.

  1. üyelik iptalinde ücretinizi hemen iade ettiler mi?

 5. kesinlikle buyuk bir dolandırıcılık mevcut kanun değişti ucuza bilet alamıyoruz diyorlar kanun haziran 2019 değişecek eğer uzatma olmazsa. Uygulamayı güncelleyerek sözleşmenin içine extra madde eklemişler hizmet bedeli alabiliriz diye ve hala utanmadan internette ve mail yoluyla ayda 30 tl odeyin sınırız sinemaya gidin diyorlar hiçbiryerde hizmet bedeli aldığını yazmıyor.

 6. Katkı payı alınmasından vazgeçtik, artık uygulama kullanılamıyor. Yardım hattına yazdığınızda daha sonra tekrar deneyin gibi kalıplaşmış bir cümle ile konuyu geçiştiriyorlar. asla bir yetkiliye ulaşamıyorsunuz. Çağrı merkezi olmadığından da karşınızda kimseyi bulamıyorsunuz, alt yapısı sağlıksız, çalışanları sizi önemdemiyor. sinema kapısından sürekli dönüyorsunuz. Bu rezalete dur diyecek bir yetkili de yok.. Bunları bilerek inceleyin.

 7. Bende sinamia ailesindenim evengers endgame filmine girecektim check in yaptım ama 3 tl işlem ücreti alınıyor artık kredi kartımdan alındı başarıyla banka uygulamam da kontrol sağladım tamam onada eyvallah dedim yaptığımız anlaşmada olmamasına rağmen kartı verdim gişe görevlisine şifremi girdim yetersiz bakiye dedi 4 defa aynı işlemi yaptık görevliyle sırada çoktu rezil oldum millet laf etmeye başladı arkamdan artık paramı bilete verdim ve bu sorunu sinamia kullanan tüm müşteriler yaşıyor şuan artık takdiri ve yorumu ben size bırakıyom ve ben bu kuruma her ay para veriyom ayda 3 kez sinama 9 taksitle 12 aylık kontrat ayda 31 tl para veriyom yıllık 280 tl para bu olay neye girer sizce

 8. 2 yıllık çift kişilik paket üyeliğim var. Şimdi sinemaya gitmek istediğimde ekstra ücret talep ediyor. Bulunduğum ilde bilet 15 TL zaten. Sinemia ile ödediğim parayı hesaplayınca bilet 12.50 TL ye geliyor. Şimdi 1.99 TL ekstra ücret çıkınca zaten 14.49 TL ye geliyor 0.51 fark için sinemiaya üye olmaya gerek bile yok çünkü çoğu ay kullanamıyorum bile boş yere param gidiyor. Üyeliğimin iptali için uğraşıyorum ama bakalım ne yapacaklar paramı iade konusunda ne diyeceklerini merakla bekliyorum. Bize hiçbir ücret alınmayacağını belirtip sonra kafalarından maddeler ekleyip sürekli para çekme peşindeler. Herkes ayaklansa da bari şu sistem eski haline dönse

Webrazzi Kariyer
Bütün Pozisyonlar
Webrazzi Etkinlikleri