Keiretsu Forum Türkiye, online reklam platformu Wordego'ya 50 bin dolar yatırım yaptı

Keiretsu Forum Türkiye, online reklam platformu Wordego'ya 50 bin dolar yatırım yaptı

Keiretsu Forum Türkiye, online reklam platformu Wordego'ya 50 bin dolar yatırım yaptı. Keiretsu Forum’un Türkiye ayağı Keiretsu Forum Türkiye tarafından yürütülen süreçlerin sonucunda, Wordego’nun yatırım öncesi değerlemesi 4,5 milyon dolara ulaştı.

İnternet reklamcılarına ve web yayıncılarına, tam kapsamlı bir “Programatik Reklam Platformu” olarak hizmet sunan Wordego, dijital reklam modelini ABD pazarı başta olmak üzere global ölçekteki pazarlara ulaştırmayı hedefliyor. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Keiretsu Forum Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Hulusi Berik, daha çok teknoloji ve inovasyon içeren girişimleri her zaman ön planda tuttuklarını vurguladı.

Wordego’ya yönelik yatırım öncesi değerleme ve yatırımın da Keiretsu Forum’un bu anlayışının örnekleri arasında yer aldığına dikkat çeken Hulusi Berik, girişimlere sundukları yatırımlarla onların global pazarlara açılmasına destek olmayı amaçladıklarını söyledi.

İstanbul Teknokent’te 2012 yılında kurulan online reklam platformu Wordego, dijital reklamların otomatik olarak alınıp satılmasını sağlayan komple teknoloji çözümleri üretiyor. 2 binden fazla reklam verene hizmet sunan Wordego, internet aracılığıyla reklam verenlerin yeni müşteriler bulmalarını, satış dönüşümlerini artırmalarını sağlıyor. Wordego’nun reklam teknolojisi, 5 binden fazla yayıncı web sitesinde gezen 50 milyondan fazla tekil internet kullanıcısını gerçek zamanlı hedefliyor ve onlara en çok ilgi duyacakları display ve kupon reklamların gösterimini yapıyor.

Gelirlerinin yüzde 80’inden fazlasını rakibi olan ABD’li global reklam teknolojisi şirketlerine yaptığı satışlardan elde eden Wordego, geliştirmekte olduğu “blockchain tabanlı dijital kupon teknolojisi” ile kendi reklam modelini ABD pazarı başta olmak üzere farklı pazarlarda hayata geçirmeye hazırlanıyor.

Son olarak Keiretsu Forum'un, 2019 yılında da hem girişimlere hem de yatırımcılara yönelik yürüttüğü çalışmalarına devam edeceğini belirtelim.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.