402 bin 673 token satışı gerçekleştiren MenaPay'in IEO süreci

15 Mart’ta IEO sürecini başlatan MenaPay, Çinli Kripto borsalarından 60.com üzerindeki günlük 50 bin MenaPay token rezervini satışa açılması ile birlikte tam 1,5 dakika içinde bitirdi.
402 bin 673 token satışı gerçekleştiren MenaPay'in IEO süreci

15 Mart’ta IEO sürecini başlatan MenaPay, Çinli Kripto borsalarından 60.com üzerindeki günlük 50 bin MenaPay token rezervini satışa açılması ile birlikte tam 1,5 dakika içinde bitirdi. Bugün itibarıyla 60.com üzerinden 402 bin 673 token satıldı.

Öncelikle, bilmeyenler için kısaca IEO'dan bahsedelim. IEO, yani Initial Exchange Offering, blockchain dünyasının yeni nesil kitle fonlama yöntemi olarak karşımıza çıkıyor. Blockchain projeleri dijital paralarını (token) kripto borsaları üzerinden satarak daha geniş kitlelere ulaşabiliyor. Yatırımcılar da çalıştıkları kripto borsalardaki mevcut cüzdanlarını kullanarak ayrı bir hesap açmaya gerek duymadan bu projelerin token’larını satın alabiliyorlar. Bu sistem borsaları, girişimler ve yatırımcılar arasına bir aracı olarak dahil etmek gibi diyebiliriz. 60.com 15 Mayıs’ta sona erecek olan MenaPay halka arzı için seçilen 15 borsalardan birisi ve MenaPay 1 milyar dolarlık piyasa değerine ulaşmayı hedefliyor.

MenaPay CMO’su İlker Çıkrıkçılı, devam eden token satışı için, Türkiye'den çıkan bir projenin Çin'de bu kadar ilgi görmesinin gurur verici olduğunu, yola çıkarken Orta Doğu'nun Ali Pay'i olacaklarını söylediklerini belirtti. Bu vizyonun Çin'de karşılık bulduğunu ve sempati uyandırdığını düşündüklerini de sözlerine ekledi. 

MenaPay, geleneksel ödeme yöntemleri yerine, şifreli blockchain ağı üzerinden ödeme yapıyor. Bu da her türlü kullanıcı için ve günlük hayatın her yönü için güvenli ve şeffaf bir ödeme ağı sağlıyor. Kasım 2017'de lanse edilen MenaPay projesi, bölgedeki 18 ülkede yaşayan 420 milyon kişiye gelişmiş ödeme hizmetleri sunmayı amaçlıyor. Ayrıca MenaPay'in toplam gelirinin yüzde 75'ini MenaPay Token sahiplerine dağıtacağını da belirtelim.

Kripto para borsası olan 60.com, Singapur’da faaliyet gösteriyor ve Hong Kong, Filipinler, Malezya, Singapur, Tayvan, Avustralya ve diğer ülkelere ticari hizmet sağlıyor. Türkiye’deki yatırımcıların ise token satışına ICrypex üzerinden katılabildiklerini hatırlatalım.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.