10 milyon TL'lik Albaraka Fintech Girişim Sermayesi Yatırım Fonu'ndan 2 girişime 1 milyon TL yatırım

10 milyon TL'lik Albaraka Fintech Girişim Sermayesi Yatırım Fonu'ndan 2 girişime 1 milyon TL yatırım

2018 yılının Ekim ayında Albaraka Türk’ün yüzde 100 iştiraki olan Albaraka Portföy Yönetimi tarafından kurulan Albaraka Fintech Girişim Sermayesi Yatırım Fonu (FGSYF), ilk yatırımlarını gerçekleştirdi. Toplamda 2 yatırım gerçekleştiren Albaraka Fintech Girişim Sermayesi Yatırım Fonu, ilk yatırımlarını Albaraka Türk ekosistemi içinde yer alan Albaraka Garaj girişimlerinden Kartoon 3D ve Inooster şirketlerine yaptı. Albaraka Fintech Girişim Sermayesi Yatırım Fonu'nun 10 milyon TL'lik bir yatırım fonu olduğunu ve Kartoon 3D - Inooster girişimleri için toplamda 1 milyon TL yatırım yapıldığını da ekleyelim.

Albaraka Türk’ün girişimci dostu bir kurum olduğununun altını çizen Albaraka Türk Katılım Bankası Genel Müdürü Melikşah Utku, “Girişimcilere maddi ve manevi desteğimizi artırarak sürdürüyoruz. Bankaların geleceğinin fintech şirketleri ile iyi ilişkiler kurmaktan geçtiğine inanıyoruz. Bu konuda Albaraka Garaj Hızlandırma Merkezi ile başlayan yatırımlarımızın bir parçası olarak yaklaşık altı ay önce Albaraka Portföy Yönetimi şirketimiz aracılığıyla Albaraka Fintech Girişim Sermayesi Yatırım Fonu’nu kurduk. Fonumuzun ilk iki yatırımını da Albaraka Garaj’ın geçtiğimiz dönemdeki girişimlerinden Kartoon 3D ve Inooster şirketlerine yapmış olması memnuniyet verici” dedi.

Yatırımlar devam edecek

Yatırımcılığın yön değiştirdiğine dikkat çeken Albaraka Portföy Yönetimi Genel Müdürü Emin Özer ise, Türkiye’de ilk kez bir bankanın fintech girişim sermayesi adıyla bir yatırım fonu kurduğunu belirtirken, bu konuda öncü olmaktan son derece mutlu olduklarını ve önümüzdeki dönemlerde de Albaraka ailesinin girişimcilere desteğini sürdüreceğini de sözlerine ekledi.

Yatırım yaptıkları şirketlerin daha da iyi işler yapacağını belirten Emin Özer, Kartoon 3D ile AR/VR ve Inooster ile Oyunlaştırma teknolojisi alanlarına girdikleri için heyecanlı olduklarını da iletti. Son olarak Albaraka Fintech Girişim Sermayesi Yatırım Fonu'nun 2019 yılı içinde yatırımlarına devam edeceğinin açıklandığını da belirtelim.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.