Vestel ve Google'dan Android TV'ler için iş birliği

Mobil Dünya Kongresi'ne 6. kez katılan Vestel, yeni ürünlerini ve Google ile yaptığı iş birliğini duyurdu. 
Vestel ve Google'dan Android TV'ler için iş birliği

Webrazzi olarak yerinden takip ettiğimiz İspanya’nın Barselona şehrinde düzenlenen Mobil Dünya Kongresi’ndeki önemli detayları sizlere aktarmaya devam ediyoruz. Mobil Dünya Kongresi'ne 6. kez katılan Vestel, yeni ürünlerini ve Google ile yaptığı iş birliğini duyurdu.

Yeni modeli olan V7 modelini MWC 2019'da tanıtan Vestel, IFA 2018'de tanıtılan üst segment modeli Venus Z30’un satışa çıktığını da duyurdu. Android TV'ler için Google ile iş birliğine gittiğini de duyuran Vestel, Android Pie işletim sistemine sahip olacak olan televizyonların Vestel City’de üretileceğini de açıkladı.

Üretilecek olan Vestel Android TV'ler ile birlikte kullanıcılar filmlere, canlı maç sonuçlarına anında erişebilmenin yanı sıra aynı televizyonları üzerinden Google Asistan'ı da kullanabilecekler.

Turan Erdogan ve Ariel Spivak

Fuarda gerçekleştirilen basın toplantısında konuşan Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan, GSM dünyasının kalbinin attığı bu fuarda altıncı kez yer almanın 155 ülkeye ihracat yapan global bir marka olarak gurur verici olduğunu dile getirdi.

"TV üreticisi veya bir beyaz eşya perakendecisi değil, global bir teknoloji şirketi"

Sergiledikleri ürünlerin dünya devleriyle nasıl yarıştıklarını gösterdiğinin de altını çizen Erdoğan, son birkaç yıldır çeşitli platformlarda Vestel’in sadece bir TV üreticisi veya bir beyaz eşya perakendecisi değil, global bir teknoloji şirketi olduğunu vurguladıklarını da hatırlattı.

Android TV'lerin tüketiciye istediği içerik ve uygulamaları anında sunarak kusursuz bir deneyimi garanti ettiğini belirten Erdoğan, Android TV'lerin hızlı ve kolay bir şekilde pazardaki değişikliklere tepki verebilen, geleceğe uyumlu ve güvenli bir platform olduğunun da altını çizdi.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.