İş hayatında merak edilenleri kısa videolarla açıklayan girişim: HerGünÖğren

İş hayatında merak edilenleri, kısa ve eğlenceli videolarla açıklayan girişim HerGünÖğren, bir yetkinlik etrafındaki önemli bilgileri derleyip 21 adetlik video paketleri sunuyor.
İş hayatında merak edilenleri kısa videolarla açıklayan girişim: HerGünÖğren

İş hayatında merak edilenleri, kısa ve eğlenceli videolarla açıklayan girişim HerGünÖğren, bir yetkinlik etrafındaki önemli bilgileri derleyip 21 adetlik video paketleri sunuyor. HerGünÖğren'in videolarının e-öğrenme videosundan ziyade mini Netflix dizileri tadında olduğunu söylemek mümkün. Kısacası girişimin sunduğu videolar, yaratılan diyaloglar yardımıyla alışılagelmiş sıkıcı konuşmalardan uzaklaşıyor ve sorunun kendisine hayatın içindenmiş gibi değiniyor. Bu da HerGünÖğren'i dikkat çekici hale getiriyor.

HerGünÖğren'i kullanan çalışanlar, 21 gün boyunca 5 dakikalık bir öğrenme dizisi izliyor. Yaptıkları işi "kitapların suyunu sıkmak olarak" tanımlayan girişim, bunu mümkün kılan birkaç önemli inovatif taktikleri olduğunu söylüyor. Bu taktiklere kısaca değinelim. HerGünÖğren'de sadece dış mekan çekimi yapılıyor. Mekanı izleyici deneyimini güçlendiren bir unsur olarak gören girişim, film yönetmenleri gibi titiz bir çekim mekanları araştırması yaptığını belirtiyor. Çekimler de genelde Adalar'da veya yeşil parklarda gerçekleştiriliyor.

İkinci olarak videolar, iki kişinin karşılıklı diyalogları ve etkileşimi üzerine kurulu olarak karşımıza çıkıyor. Kameraya bir şey anlatmak yerine konu, herhangi bir dizideki iki karakter konuşuyormuş gibi tartışılıyor. HerGünÖğren'de kürasyon da yapılıyor. Örneğin "Zaman Yönetimi" konusunda başta çok satan kitaplar olmak üzere dünyadaki tüm önemli kaynaklar araştırılıyor ve sadece önemli olduğu düşünülenler final 21'e dahil ediliyor. Son olarak, Episodic Learning deneyimi sunuluyor. Yani öğrenme işi zamana yayılmış oluyor. Bu yüzden kişiye her gün tek bir video izlenmesi öneriliyor.

Ozan Dağdeviren ve İnanç Ayar tarafından 2017'de kurulan HerGünÖğren, 2018 yılında ciro olarak yüzde 96 oranına büyüdüğünü açıklıyor. Girişimin hazır eğitim paketi sayısı Şubat 2019 itibarıyla 7'ye, toplam video sayısı da yaklaşık 150'ye ulaştı. HerGünÖğren, bu yıl sonuna kadar 12 eğitim serisine ulaşmayı hedefliyor.

HerGünÖğren'in kurumsalda İyzico, Pegasus, Garanti, Ebay, Ebebek, AnadoluSigorta, itelligence, Alafortanfoni, Galva, Bayer, Turkcell Global Bilgi gibi müşterileri bulunuyor. Şu ana kadar 20'nin üstünde kurumsal müşteri ile çalıştığını açıklayan girişim, müşterilerinin büyük bir çoğunluğunun 2. ve 3. eğitim serileri için yeniden dönüş yaptığını da belirtiyor. HerGünÖğren'in 150'ye yakın bireysel kullanıcısı da bulunuyor.

Gelir modeli olarak kurumsal satışı kullanan girişim, hedefini insanların hayatındaki farklı boşlukları öğrenmeyle dolduran bir şirket olmak olarak açıklıyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.