MMA Türkiye'nin yeni başkanı Handem Çelenkler oldu

Türkiye mobil pazarlama sektörünün çatı yapılanması özelliği taşıyan MMA Türkiye’de Yönetim Kurulu Başkanı görevini Unilever Çamaşır Bakım Ürünleri Pazarlama Direktörü Handem Çelenkler devraldı.
MMA Türkiye'nin yeni başkanı Handem Çelenkler oldu

MMA (Mobil Pazarlama Birliği) Türkiye, 2019 – 2020 döneminde görev yapacak yeni yönetim kurulunu belirledi. Türkiye mobil pazarlama sektörünün çatı yapılanması özelliği taşıyan MMA Türkiye’de Yönetim Kurulu Başkanı görevini Unilever Çamaşır Bakım Ürünleri Pazarlama Direktörü Handem Çelenkler devraldı. Bir önceki dönem başkanlığı yürüten Garanti Bankası Tüzel Dijital Çözümler Direktörü Işık İlhan ise Onursal Başkan olarak görev yapacak ve yönetim kurulunda yer almaya devam edecek.

Handem Çelenkler

Ana odak alanını "Mobil Dönüşüm" ve bu dönüşümde "Pazarlamanın Geleceği" olarak belirleyen MMA Türkiye, 2019 yılı faaliyetlerine Araştırma ve Ölçümleme, Eğitim, Pazarlama ve Üye İlişkileri olarak 4 komite ile devam edecek. Diğer yandan, Yönetim Kurulu’nun kararıyla yeni faaliyetler için de farklı çalışma komitelerinin oluşturulması planlanıyor.

MMA Türkiye Yönetim Kurulu’nu oluşturan diğer isimler ise şöyle:

Afşin Avcı (Yönetici Ortak, Good Ad Lab), Aras Şenyüz (COO, Netmarble), Aycan Gömeç Kabatepe, Ayşegül Aydoğan, Aytek Açık (Satış Gen. Md. Yrd., Onedio), Bahar Örücü Atay (Perakende Bankacılık ve Pazarlama Bölüm Direktörü, İş Bankası), Banu Barbarosoğlu (Reklam Satış Gen. Md. Yrd., Sahibinden), Berk Peksuz (Dijital Medya Yöneticisi, Cereyan Medya), Burak Kargın (İş Geliştirme Direktörü, App Samurai), Burak Yılmaz (CEO, Genart Medya), Emre Gönül (CRO, AdColony Türkiye), Ender Özcan (Satış Yöneticisi – MENA, Adjust), Erdem Tolon (Gen. Md. Yrd., Kantar Medya), Erman Ünal (Kurucu Ortak, Ad Venture), Evre Peştereli (Etkileşim Direktörü, Mindshare), Evren Ünal (VP Dijital Medya, Fox Networks Group), Fırat Ertem (Kurucu Ortak, Mr. Lama), Gökçen Kermooğlu (Medya Planlama ve Satınalma Yöneticisi, Doğuş Müşteri Sistemleri), Güçlü Bestan (Yönetici Ortak, Neodigital), Levent Kasapoğlu (Dijital Direktör, Mediacom), Mesut Şefizade (Dijital Direktör, GroupM), Metin Güleç (Reklam Grup Başkanı, Demirören Medya), Oktay Kalem (VP, Dijital Pazarlama & Satış, Akbank), Özge Bakırçalı (Marka Yönetimi Müdürü, Yapı Kredi Bankası), Neşe Yazıcıoğlu (Ajans İş Yöneticisi, Google), Serkan Tavşanoğlu (Ajans Ortağı, Facebook), Tuğçe Erul (Pazarlama ve İş Geliştirme Direktörü, Hopi), Tuncay Tütek (Kurucu Ortak, Getir), Turancan Salur (Kurucu Ortak, BiTaksi), Zehra Öney (Kurucu CEO, 360+ Media Interactive)

2018'de mobil pazarlama 1,5 milyar TL'ye yaklaştı

Ülkemizde mobil pazarlama yatırımları, 2018 ilk yarısında, 681,67 milyon TL olarak gerçekleşmişti. 2018 büyüklüğünün 1,3 - 1,4 milyar TL’ye ulaşması ve çift haneli büyümenin 2019 yılında da devam etmesi öngörülen mobil pazarlamanın çatı yapılanması olarak kabul gören MMA Türkiye, bankacılık, tüketici ürünleri, teknoloji, reklamcılık, medya gibi sektörlerin öncü kuruluşlarıyla geniş ve yetkin bir temsil yelpazesi oluşturuyor. MMA Türkiye, 2009 yılından bu yana bu alanda küresel bilgi birikimini ülkemize taşıyor; 100’e yakın üyesiyle mobilin gelişimine katkı sağlıyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.