Deloitte, Teknoloji Fast 50 Türkiye 2018’de en hızlı büyüyen teknoloji şirketlerini açıkladı

Deloitte, Teknoloji Fast 50 Türkiye 2018’de en hızlı büyüyen teknoloji şirketlerini açıkladı

2006 yılından bu yana düzenlenen Deloitte Teknoloji Fast 50 Türkiye 2018 Programı’nın sonuçları, dün, Kolektif House’ta gerçekleştirilen ödül töreninde açıklandı. Türkiye’de 13. yılını tamamlayan programın bu yılki birincisi, 2013 yılında kurulan ve son dört yılda yüzde 27 bin 519’luk büyüme kaydeden EMFA Yazılım Danışmanlık oldu. Teknofix yüzde 14 bin 575’lik büyüme ile ikinci olurken, iyzico da yüzde 7 bin 458 büyüme ile üçüncülüğe hak kazandı.

Deloitte Teknoloji Fast 50 Türkiye 2018'de Hype, Teknoloji Özel Ödülü’nün sahibi olurken, “Büyükler Ligi” olarak anılan ve 2017 mali yılı süresince gelirleri 50 milyon euro ve üzeri olan teknoloji şirketlerinin, son dört yıldaki büyüme hızlarına göre kendi aralarında değerlendirildiği "Big Stars" kategorisinin kazanaları ise Aselsan, Innova ve Logo Yazılım oldu. Innova'nın programın başladığı 2006 yılından bu yana Fast 50 listesine girebilme başarısı gösteren tek şirket olduğunu da belirtelim.

Deloitte Türkiye Ortağı ve TMT Endüstrisi Lideri Metin Aslantaş, yaptığı açılış konuşmasında teknolojinin bugün insanları getirdiği noktada sadece makinelerin, kullanılan araçların dijital olmasının yeterli olmadığını, kişilerin ihtiyaç duyduğu asıl şeyin zihinlerde yaşanacak bir dijital dönüşüm olduğunu söyledi. Aslantaş, sıralamaya giren şirketlerin de yaptıkları iş kadar, iş yapış biçimleri ve zihniyetleriyle Türkiye’de dijital ekosistemin gelişmesinde lider bir rol üstlendiklerini sözlerine ekledi.

Sıralamada ilk üçe giren EMFA Yazılım Danışmanlık, Teknofix ve iyzico'nun yanı sıra ilk 10'a giren teknoloji şirketlerini aşağıda bulabilirsiniz. Raporu merak edenler daha detaylı bir şekilde buradan inceleyebilirler.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.