Instagram'ın ürün tasarımcısından nostaljik teknoloji filtreleri

Instagram'ın ürün tasarımcısından nostaljik teknoloji filtreleri

Instagram’da ürün tasarımcısı olan George Kedenburg, teknoloji odaklı AR filtrelerini takipçileriyle paylaştı. 1990'ların masaüstü görsellerinden ve telefon pili simgelerinden ilham alan Kedenburg, bu nostaljik filtreleri Hikayelerinde paylaşmayı da ihmal etmiyor.

Siz de hikayelerinizde nostaljik filtrelere yer vermek isterseniz Kedenburg’un Instagram Hesabını takip ederek beğendiğiniz filtreleri indirebilirsiniz. Bu adımdan sonra filtreleri Hikayelerinizde ve gönderilerinizde kolayca kullanmanız mümkün.

Bu nostaljik filtrelerden en çok dikkat çekeni ise eski PC masaüstü’ndeki Paint programı. Bir çoğumuzun çocukluğunu ve ilk gençlik yıllarını hatırlatan bu tasarım, yakın zamanda hikayeleri yaygın bir şekilde süsleyebilir.

Her ne kadar Kedenburg Instagram için çalışıyor olsa da, şirket üçüncü parti üreticilerin kişiselleştirilmiş filtreler üretmesine bir süredir müsade ediyor. Bu kapsamda Kylie Jenner’ın da dudak kiti için bir AR filtresi ürettiğini hatırlatalım. Kullanıcılarını bu kiti kendi dudaklarında denemesini sağlayan Instagram, geçtiğimiz yıl düzenlenen F8 konferansında bu özelliğin kullanıcılara açılacağını da duyurmuştu.

Bu kapsamda kullanıcıların,başkalarının kullandığı özel filtreleri kendi hikayelerinde de kullanabileceğini hatırlatalım.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.