2019'da iPhone'un tasarımı nasıl olacak?

Eylül ayında karşımıza çıkacağı beklenen yeni iPhone modelleri hakkında iki yeni tasarım iddiası ortaya çıktı.
2019'da iPhone'un tasarımı nasıl olacak?

Tıpkı her yıl olduğu gibi Eylül ayında karşımıza çıkması beklenen yeni iPhone modelleri hakkında en çok merak edilen konu tasarımın değişip değişmeyeceği. En son X modeli ile tasarım anlayışını kökten bir şekilde değiştiren Apple, XS, XR ve XS Max modellerinde ise iPhone X modeli ile oldukça benzer bir tasarım kullanmıştı.

İlk olarak geçtiğimiz hafta Onleaks tarafından yeni iPhone modellerinin prototipi olduğu iddiası ile birkaç görsel paylaşılmıştı. Paylaşılan görsellerde 3 adet kamera ve kare şeklinde bir kamera konumlandırması görüyoruz. Kare şeklindeki kamera çıkıntısı iPhone modellerinin sol üst kısmında yer alıyor.

Kare şeklindeki tasarımın sol tarafında iki adet kamera bulunurken sağ tarafında ise bir kamera ve bir adet flaş bulunuyor. Bugün ise iPhone modelleri ile ilgili yeni bir tasarım görseli karşımıza çıktı. iPhone X, XS, XS Max, XR modellerinden ve ilk çıkan prototip görselinden farklı olarak yatay kamera dizilimine sahip olan yeni iPhone prototipi, yatay kamera dizilimine sahip durumda.

Daha küçük çentik ve daha ince çerçeveler

Sadece cihazın arka kısmı değil ön yüzü ile ilgili görseller sızdırıldığını da belirtelim. Paylaşılan görsellere göre yeni iPhone modellerinin daha ince çerçevelere sahip olduğunu görüyoruz. Bunun yanı sıra ilk olarak iPhone X modeli ile karşımıza çıkan çentik ise yeni iPhone modellerinde daha küçük olacak gibi görünüyor.

Her iki prototip tasarımını da sızdıran Onleaks, paylaşılan iki tasarımın da potansiyel iPhone tasarımları olduğunu ve her iki tasarımın da karşımıza çıkabileceğini belirtti. Yeni iPhone modelleri ile ilgili bilgilere ulaştıkça sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.