Girişim hızlandırma programı Fincube, ilk girişimlerini 6 Şubat tarihinde belirleyecek

QNB Finansbank Genel Müdürlük Binası olan Kristal Kule'de yer alan Fincube, ilk girişimlerini 6 Şubat tarihinde belirleyecek.
Girişim hızlandırma programı Fincube, ilk girişimlerini 6 Şubat tarihinde belirleyecek

QNB Finansbank'ın girişim hızlandırma programı olan Fincube, 2018 yılının son günlerinde karşımıza çıkmıştı. QNB Finansbank Genel Müdürlük Binası olan Kristal Kule'de yer alan Fincube, ilk girişimlerini 6 Şubat tarihinde belirleyecek. Fincube'ün herhangi bir son başvuru tarihine sahip olmadığını belirtelim.

Eğer Fincube içinde yer almak isteyen bir girişimseniz 6 Şubat tarihinden önce başvurmanızı öneririz. Yenilikçi ve ölçeklenebilir bir iş modeli olan, iş fikrini geliştirmek ve başarıya ulaştırmak için kendisini elinden geleni yapmaya adamış, yetkin bir ekibi bulunan, şirketleşmiş ya da şirketleşmemiş tüm girişimlerin Fincube’e başvurabileceklerini de ekleyelim.

Girişimlerin değerlendirme süreçlerinde ise fikrin ne kadar yenilikçi olduğu, girişimin geliştirdiği teknoloji, iş modeli ya da kullanıcı deneyiminde yarattığı yenilikler gibi etkenler bulunuyor. Fikirlerin sürdürülebilir iş modellerine dönüşmesine destek olmayı kendine misyon edinmiş farklı disiplinlerden insanların bir araya geldiği inovasyon odaklı bir ekipten oluşan Fincube, programa katılacak girişimlere pek çok avantaj sağlıyor.

5 bin dolar finansal destek sağlanacak

Desteklediği girişimlere takım başına 5 bin dolar finansal destek de sağlayacak olan Fincube, girişimlere program boyunca bir ofis alanı da tahsis edecek. Bu sayede girişimlerin Fincube ekibi ile yakın temas halinde çalışarak ihtiyaç duydukları destekleri alabilmeleri hedefleniyor.

Girişimlerin, mentorluk, danışmanlık, teknik altyapı desteği, verimliliği artıracak birçok yazılım ve servise erişim ile iş bağlantılarının sağlanması gibi yardımlarla da hızlanmaları sağlanacak. Program sonunda belirli dönemlerde gerçekleştirilecek demo günlerinde girişimlerle banka üst yönetimi ve Türkiye ekosisteminin önemli yatırımcılarının bir araya getirileceğini de belirtelim.

Birlikte çalışacağı girişimlerle ortaya gerçek iş sonuçları çıkarmayı hedefleyen Fincube, bunu sağlayabilmek için pek çok farklı girişim ile görüşüp ihtiyaçlarını dinleyerek hızlandırma programlarını buna göre oluşturdu. Programın öne çıkan avantajlarının başında ise banka içi ve dışından çok mentor desteği, ofis imkanı, finansal destekler, danışmanlıklar, eğitim ve teknoloji destekleri ve sunulan PoC imkanı geliyor.

Fincube'ün Google Cloud'dan Amazon Web Services'e, Paraşüt'ten Wirecard'a kadar pek çok firma ile iş ortağına sahip olduğunu da ekleyelim. Söz konusu iş ortaklıkları ile programa katılacak olan girişimlere yaklaşık 200 bin TL'ye varan indirimler sağlanacak.

Programa başvuru yapıp ilk aşamayı geçen girişimlerle yüz yüze görüşecek olan Fincube ekibi, beğenilen girişimleri Pitching Day’e davet edecek. Pitching Day’de girişimler, Fincube ekibi ve QNB Finansbank üst yönetiminden oluşan bir jüriye sunumlarını gerçekleştirecekler.

Programa dahil olan girişimler ile 1 + 3 ay olmak üzere toplam 4 ay boyunca beraber Fincube'de yer alacak. İlk bir ayı karşılıklı deneme süresi olarak konumlandırıldığını da ekleyelim. Dilerseniz QNB Finansbank'ın girişim hızlandırma programı olan Fincube'e buradan başvurabilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.