Sinemia’nın global gelirleri son bir yılda 38 kat büyüdü
Arama
Girişim

Sinemia’nın global gelirleri son bir yılda 38 kat büyüdü

 • Amerika açılımının ardından, 2018’de toplamda 38 kat büyüme elde eden Sinemia, bununla birlikte şu an toplam satışının yüzde 93’ünü yurt dışından elde ediyor.

Sinemia, ABD’de faaliyet göstermeye başlamasından sonra, son bir yıllık süreçte global gelirlerini 38 kat büyüttü. Geçtiğimiz bir yıl içerisinde 4 kıta ve 5 ülkede hizmet vermeye başlayan platform, üyelik sistemi ile sinema konusundaki alışkanlıkları değiştiren iş modelini dünyaya tanıtmak için çalışmalarına devam ediyor. Geçtiğimiz yıl ABD ile birlikte Kanada ve Avustralya açılımını da başlatan ve şu anda Türkiye, ABD, İngiltere, Kanada ve Avustralya pazarlarında hizmet veren Sinemia’nın toplam gelirinin yüzde 93’ü ise yurt dışından elde ediliyor.

2018 yılında, üyelik sistemi ABD’de hızla yaygınlaşmaya başlayan ve global açılımlarla büyümeye devam eden Sinemia’nın banka kartı altyapısının ve mobil cihazların kullanıldığı tüm ülkelerde yayına girebilecek fintech tabanlı bir altyapıya sahip olduğunu belirtelim. Türkiye, İngiltere, ABD, Kanada ve Avustralya’da, ayda 5 milyondan fazla tekil kullanıcı tarafından aktif olarak kullanılan platform, toplam 6 bin 500 sinema salonu ve 56 bin ekranda hizmet sunuyor. Sinemia, faaliyet gösterdiği ülkelerin tümünde 20 milyar doları bulan sinema bileti pazarına hitap ediyor.

Amerika açılımının ardından, 2018’de toplamda 38 kat büyüme elde eden Sinemia, bununla birlikte şu an toplam satışının yüzde 93’ünü yurtdışından elde ediyor. Sinemia’nın Kurucusu ve CEO’su Rıfat Oğuz, 2018 küresel rekabette teknolojileri sayesinde farklılaştıklarını ve başarıya ulaştıkları bir yıl olduğunu söylüyor. Oğuz ayrıca 2019’da bireysel segmentte agresif büyümeye ve açılımlara devam edeceklerini, bu yeni dönemde stratejilerinin kurumsal ürünler ve teknoloji ihracatı ile global büyümeyi hızlandırmak olacağını sözlerine ekliyor.

Dünyadaki 41 milyar dolarlık sinema bileti pazarının yüzde yüzde 50’sine hitap eden Sinemia, ABD basınının da dikkatini çekmeye devam ediyor. Sinemia’nın bugüne kadar CNN, Techcrunch, Forbes, Fortune, Wired gibi birçok yayında yer aldığını da belirtelim.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (6)
 1. ByBaki dedi ki:

  Kesinlikle üye olmamanız gereken bir sistem. 1.5-2 yıldır aboneyim. Kaç defa ileri tarihli bilet aldım. En sonunda Check-in saatini birkaç dakika kaçırdığım için 9.5 TL ceza kesmişler. Filmin parasını hem cebimden ödeyeceğim hem de aylık 3 defa film hakkımdan kullanılmış sayılacak. Ek olarak aylık diyorlar yalan söylüyorlar. Üyelikler 30 günde bir yenileniyor. Yani her 1 Aralıkta üyelik yenileniyor hem de 31 Aralık’ta. 1 ayda 2 defa üyelik yenilemiş oluyorlar. Siz siz olun sakın üye olmayın derim.

 2. dilarao dedi ki:

  dolar,euro kurundan dolayı büyüdü gibi görünüyor tabi. ama bu kadar güzel fikri bu kadar kötü uygulamak yazık yani. berbat müşteri hizmetleri var. müşteri memnuniyeti önemsenmiyor ve çalışanları çok amatör. 2 yıllık sadık müşteriydim. ama artık kesinlikle tavsiye etmem.

  1. ByBaki dedi ki:

   Kesinlikle katılıyorum. Müşteri memnuniyeti konusunda görebileceğiniz en kötü firmalardan.

 3. Serkan83 dedi ki:

  Sinemia Büyüse neolur kafalarına göre insanları sistemden atip,üyeligini iptal ediyorlar.ve tek bahaneleri.sistem kusurlu bulmuş vs artık palavralarındanda sıkıldım ödülü hakedecek bir yanları yok rıfat bey sinemiayı büyütmek ististiyorsa müşteri memnuniyetinede önem vermeli herşey para değil…

  1. Emre emre dedi ki:

   Sırf yorum yazmak için üşenmedim üye oldum. 1 yıllık üyelik yaptırdım sinemaya gidiyorum check in sonrası ödeme işlemine geçiyorum, işlem geçersiz oluyor. Müşteri temsilcisine seansımın geçeceğini söylüyorum yardım istiyoruö görüldü yazıypr fakat cevap vermiyorlar. Gişede paramla rezil oluyorum. İnternetten ileri tarihli bilet alıyorum geçersiz transaction diye bir hata veriyor gişeden bilet alın diyorlar gişeden alıyorum cinemaximum dan kaynaklı diyorlar, cinemaximum bizle ne alakası var diyor. Param iade edilmiyor. Sinemia pişmanlıktır.

 4. Musamemet dedi ki:

  Ben bir yıl kullandım hiç bir problem yaşamadım kendi isteğimle üyelikten ayrıldım

Bir Yorum Yazın