Bu fontun burada ne işi var? sorusunun arkasındaki uygulama: Beautifuldingbats

Bu fontun burada ne işi var? sorusunun arkasındaki uygulama: Beautifuldingbats

Beautifuldingbats, kullanıcılarına anlık mesajlar, sosyal ağ metinleri, tarayıcı sekmeleri ve bio'larda kullanabilmeleri için  tipografik simgeler sunuyor. Özellikle tipografiyi seven veya belli bir konuya dikkat çekmek isteyen kullanıcıların tercih edebileceği bu araç birden fazla font seçeneğine sahip.

Bir web sitesi üzerinde çalışan Beautifuldingbats, bu aracı aynı zamanda "Hey How do you do that?" (Hey, Bunu nasıl yapıyorsun?) sorusuyla da tanımlıyor. Kullanımı oldukça kolay olan bu aracın, akla msn ve myspace yıllarını getirdiğini de belirtelim.

İnternette bu fonlarla kullanmak istediğiniz kelimleri, sitedeki boş alana yazdıktan sonra kelimenin altında yer alan kısımda fontları görüntüleyebiliyorsunuz. İlk etapta 5 farklı font sunan site, daha fazla göster seçeneğine batıktan sonra 11 font daha gösteriyor.Bu arada kelimeyi yazmadan önce de fontların isimlerini görüntülemeniz mümkün.

Kullanmak istediğiniz fontu seçtikten sonra fontun yanındaki kopyala tuşuna basmanız gerekiyor. Panoya kopyalanan fontu, sosyal medya gönderilerinize ya da WhatsApp mesajlarınıza kolayca yapıştırabiliyorsunuz.

Aracın nasıl çalıştığını merak edenler, site üzerinden aracın çalışma prensibini anlatan e-posta bültenine kaydolabiliyor. Onun yanı sıra sitenin kurucusu John Bartlet'in oluşturduğu kitap klubü ve to do list eklentisi gibi diğer projeler de sitede görüntülenebiliyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.