2018 yılının en çok gelir elde eden 10 Android uygulaması

Mobil uygulama analiz firması olan Sensor Tower, 2018 yılında en çok gelir elde eden 10 Android uygulamayı açıkladı.
2018 yılının en çok gelir elde eden 10 Android uygulaması

Mobil uygulama analiz firması olan Sensor Tower, global olarak en çok hasılat elde eden ilk 10 Android uygulamasını paylaştı. Hem uygulama içi satın alma seçenekleri hem de reklamlar sayesinde en çok gelir elde eden uygulamalar arasında Netflix'ten Google Drive'a kadar pek çok önemli uygulama yer alıyor. 10 uygulamanın bulunduğu listede ülkemizde kullanıma sunulmayan uygulamalar olduğunu da belirtelim. Son olarak söz konusu verilerin 1 Ocak 2018 ile 30 Kasım 2018 tarihleri arasını kapsadığını da ekleyelim.

10 - HBO Now

ABD'nin önde gelen televizyon kanallarından olan HBO'nun Netflix benzeri uygulaması olarak karşımıza çıkan HBO Now, 2018 yılında 38,5 milyon dolar elde etmeyi başardı.

9 - LINE Manga

Listemizin 9. sırasında yer alan LINE Manga, adından da anlaşılabileceği üzere Japonya merkezli çizgi romanlar olan mangaları yayınlayan bir mobil uygulama. Özellikle Asya bölgesinde popüler olan LINE Manga, 2018 yılında 49,4 milyon dolar gelir elde etti.

8 - KakaoTalk

Temelde bir mesajlaşma uygulaması olan KakaoTalk, tıpkı LINE Manga gibi yine Asya bölgesinde oldukça popüler olan bir Android uygulaması. KakaoTalk, 2018 yılında 57,4 milyon dolar hasılat elde etti.

7 - Azar

Rastgele bir şekilde görüntülü görüşme yapmanıza olanak tanıyan bir uygulama olan Azar, 2018 yılında Google Play'den toplamda 66,1 milyon dolar gelir elde etmeyi başardı.

6 - Netflix

Günümüzün en popüler video izleme platformlarının başında yer alan Netflix, ülkemizde de oldukça popüler olan uygulamalardan. 2018 yılında Google Play'den 97,8 milyon dolar gelir elde eden Netflix, geçtiğimiz haftalarda ilk yerli orijinal dizisi olan Hakan: Muhafız'ı da görücüye çıkarmıştı.

5 - Bigo Live

Canlı yayınlara odaklanan biri sosyal medya uygulaması olan Bigo Live, hem canlı yayınlara hem de arkadaşlarınız ile görüntülü görüşme yapmanıza olanak tanıyor. Bigo Live uygulaması 2018 yılında Google Play'den 100,4 milyon dolar gelir elde etti.

4 - Line

Listemizdeki ikinci Line Corporation uygulaması olan Line, temelde bir mesajlaşma uygulaması. Tıpkı LINE Manga gibi özellikle Asya bölgesinde popüler olan Line, Google Play aracılığı ile 105,4 milyon dolar gelir elde etti.

3 - Pandora

Online radyo servisi olarak hizmet veren Pandora, 2018 yılında Google Play'den en çok gelir elde eden üçüncü uygulama olmayı başardı. SiriusXM tarafından geliştirilen Pandora, 2018 yılında 132 milyon dolar gelir elde etti.

2 - Google Drive

Pazarın en güçlü bulut tabanlı depolama uygulaması olan Google Drive, 2018 yılında Google Play'den toplamda 164,3 milyon dolar gelir elde etmeyi başardı.

1 - Tinder

Mobil çöpçatanlık uygulaması olarak hizmet veren Tinder, sunduğu uygulama ii satın alma seçenekleri ile 2018 yılında Google Play'de en çok gelir elde eden uygulama olmayı başardı. Tinder 2018 yılında sadece Google Play'den 274,9 milyon dolar gelir elde etti.

Haber Amaçlı kaynak: Shutterstock.com

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.