Fotoğraflardan arkaplan görsellerini kolayca kaldırmanızı sağlayan uygulama: Remove.bg

Fotoğraflardan arkaplan görsellerini kolayca kaldırmanızı sağlayan uygulama: Remove.bg

Blockchain girişimi Kaledio'nun yeni ürünü, Remove.bg fotoğraflardan arkaplan görsellerini ücretsiz  olarak kaldırmanızı sağlıyor.  Yüzde 100 otomatik olarak çalışan Remove.bg'yi kullanırken fotoğrafların arka ya da ön planlarını manuel olarak seçmenize de gerek kalmıyor. Arka planınını değiştirmek istediğiniz görseli Remove.bg'yi yüklemeniz yeterli.

Katmanlar arasındaki geçişleri algılaması için yapay zeka destekli bir teknoloji kullanan Remove.bg, arka plan ile diğer katmanları birbirinden ayırabiliyor. Şirket, ortaya çıkan sonuçları iyileştirmek için birden fazla algoritma kullanıyor. Böylece detayların kaybolması veya renk bulaşması gibi problemlerin önüne geçilmeye çalışıyor.

Kullanıcılar geliştirilmeye devam edilen Remove.bg ile ilgili detayları ise girişimin e-posta listesine dahil olarak takip edebiliyor.

Bu arada Remove.bg sadece yüzlerin bulunduğu fotoğraflar üzerinde işe yaradığını da belirtelim. Bunun durum, araçta kullanılan yapay zeka algoritmasının ön plan olarak insanları algılayacak şekilde geliştirilmesinden kaynaklanıyor. Dolayısıyla yükleyeceğiniz fotoğraflarda en az 1 kişi olması gerekiyor. Yine de şirket, gelecek günlerde ürün görselleri gibi farklı türdeki görsellerde de destek sunmayı hedefliyor.

Remove.bg'ye yükleyeceğiniz fotoğrafların çözünürlüğünün 500 x 500 px ile sınırlı olduğunu da söylemekte fayda var. Şirket, aksi halde aracın performansında sorunlar yaşandığını belirtiyor.

Bu basit ama işlevsel aracın yakın zamanda geliştiriciler için bir API yayınlayacağını da söyleyelim. Böylece geliştiriciler uygulamalarında, websitelerinde ya da dijital ürünlerde Remove.bg desteğinden faydalanabilecek. Hatta bu konuda şirket Beta yayını başlatmış durumda.

İşlevselliği ve basitliği her ne kadar çekici görünse de kullanıcılardan bazıları gizlilik ve güvenlik nedeniyle aracı kullanmak istemeyebilir. Bu noktada Remove.bg'nin gizlilik konusunda yaklaşımını da ele alalım. Öncelikle görselleriniz güvenli bir SSL/TLS-şifrelenmiş bağlantısı üzerinden araca yükleniyor. Ardından görselleri işleme alan Remove.bg, sonuçları indirebilmeniz için onları geçici olarak depoluyor. Yaklaşık bir saat içinde de dosyalarınız siliniyor. Kaledio, fotoğraflarınızı paylaşmadığı gibi başka bir amaç için de onları kullanmıyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.