2018'in en iyi 12 oyunu

2018 yılında karşımıza çıkan en iyi 12 oyuna yakından bakıyoruz.
2018'in en iyi 12 oyunu

Oyun dünyasının en büyük ödül törenlerinden biri olan The Game Awards 2018 ödüllerinin sahiplerini bulduğunu sizlere geçtiğimiz hafta aktarmıştık. Bugün ise yine 2018 yılının oyunlarına yakından bakacağımız yeni bir liste ile karşınızdayız. 2017 yılı oyun dünyası açısından oldukça zengin bir yıl olmuştu.

Hatırlatmak gerekirse geçtiğimiz yıl karşımıza Resident Evil 7, The Legend of Zelda: Breath of the Wild, Super Mario Odyssey, PUBG ve Horizon Zero Dawn gibi önemli yapımlar çıkmıştı. Geçtiğimiz yılın üzerine koyarak devam eden oyun dünyası 2018 yılında da karşımıza oldukça başarılı oyunlar çıkardı. Bu listemizde ise 2018 yılının en başarılı 12 oyununu sıralıyoruz.

Beat Saber

2018'in en iyi 12 oyunu listemizin en sıra dışı oyunlarından biri olan Beat Saber, ışın kılıçları ile Guitar Hero konseptini bir araya getiriyor. Temelde bir sanal gerçeklik oyunu olan Beat Saber, basit ama eğlenceli oyun mekanikleri sayesinde oldukça büyük bir oyuncu kitlesine ulaştı. Beat Saber'ın özellikle Guitar Hero ve benzer oyunları sevenler için başarılı bir alternatif olduğunu da ekleyelim.

Celeste

The Game Awards 2018'in en iyi oyun adaylarından biri de olan Celeste 2018'in en iyi 12 oyunu listemizde de yer alıyor. Yılın en iyi etki yaratan ve yılın en iyi bağımsız oyunu ödüllerinin sahibi olmuştu. Kendine has grafikleri ve oynanış mekanikleri ile dikkatleri çeken Celeste, iyi bir bağımsız oyun oynamak isteyenler için yılın en başarılı örneği.

Dead Cells

Tıpkı Celeste gibi yılın başarılı bağımsız yapımlarından biri olan Dead Cells, The Game Awards 2018'de Destiny 2: Forsaken, Far Cry 5 ve Call of Duty: Black Ops 4 gibi önemli rakipleri geride bırakarak yılın en iyi aksiyon oyunu ödülünün sahibi olmuştu. Aksiyon dolu bir oynanışa sahip olan Dead Cells, yılın başarılı yapımlarından.

Florence

Listemizdeki diğer oyunların aksine bir mobil oyun olan Florence, 2018 yılının en başarılı mobil oyunlarından biri. Donut County, Fortnite, PUBG MOBILE ve Reigns: Game of Thrones gibi oyunları geride bırakarak The Game Awards 2018'de yılın en iyi mobil oyunu ödülünü de alan Florence, hem iOS hem de Android platformunda mevcut durumda.

God of War

2018'in en iyi 12 oyunundan biri de The Game Awards 2018 ödül töreninin en önemli 3 ödülü olan En İyi Yönetmenlik, En İyi Aksiyon/Macera Oyunu ve Yılın Oyunu ödüllerinin sahibi olan God of War, belki de 2018 yılının en iyi oyunu. Senaryosu, oynanış mekanikleri ve görselliği ile kendine hayran bırakan bir oyun olan God of War'un sadece PlayStation 4 oyun konsolu için mevcut durumda olduğunu da ekleyelim.

Into the Breach

Strateji oyunlarının popülerliğini her geçen gün daha çok kaybettiği günümüzde oldukça başarılı bir örnek olarak karşımıza çıkan Into the Breach, yılın en iyi strateji oyunu ödülünün de sahibi oldu. Geçtiğimiz Şubat ayında kullanıma sunulan Into the Breach, PC ve Nintendo Switch oyun konsolunda oynanabiliyor.

Monster Hunter: World

The Game Awards 2018 ödül töreninde yılın en başarılı rol yapma ödülünü de kazanan Monster Hunter: World, oldukça eski bir oyun serisi olan Monster Hunter'ın son oyunu olarak karşımıza çıkıyor. Monster Hunter: World özellikle avcılık ve RPG oyunlarını sevenler için oldukça başarılı bir alternatif.

Pokemon Let's Go

2016 yılında karşımıza çıkan Pokemon Go mobil oyunun yarattığı etki günümüzde bile devam ediyor. Tıpkı Pokemon Go gibi odağına Pokemon efsanesini alan Pokemon Let's Go, aslında oldukça yeni bir oyun. Kasım ayında oyuncular ile buluşan Pokemon Let's Go, Pokemon severler için yılın en başarılı yapımı.

Red Dead Redemption 2

God of War oyunu ile birlikte yılın en çok beklenen yapımlarından biri olan Red Dead Redemption 2, nihayet geçtiğimiz Ekim ayında oyuncuların kullanımına sunuldu. 8 yıllık bir bekleyişin ardından oyuncular ile buluşan Red Dead Redemption 2, PlayStation 4 ve Xbox One oyun konsolları ile oynanabiliyor.

Return of the Obra Dinn

Tıpkı Beat Saber gibi listemizin sıra dışı oyunlarından biri olan Return of the Obra Dinn, özellikle görselliği ve grafikleri ile ön plana çıkıyor. Geçtiğimiz Ekim ayında kullanıma sunulan Return of the Obra Dinn, hem PC hem de Mac platformlarında oynanabiliyor.

Marvel’s Spider-Man

PlayStation 4 oyun konsoluna özel olarak geliştirilen bir oyun olan Marvel’s Spider-Man, özellikle örümcek adam karakterini seven oyuncular için biçilmiş kaftan. Temelde bir açık dünya oyunu olan Marvel’s Spider-Man, başarılı senaryosu ile de ön plana çıkıyor.

Tetris Effect

Geçtiğimiz Kasım ayında PlayStation 4 oyun konsolu için kullanıma sunulan Tetris Effect, özlediğimi Tetris oyununu modern bir şekilde tekrar karşımıza çıkardı. Bulmaca türünde oyunlar sevenler için başarılı bir alternatif olan Tetris Effect oyununun sanal gerçeklik versiyonu olduğunu da ekleyelim.

Yorumlar
  1. İlk Yorumu yazmak ister misiniz?

    İlk Yorumu yazmak ister misiniz?

    Yorum Yazmak için Giriş Yap
Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.